Novú užitočné funkcie v navigáciách

Mnohí vodiči si bez navigačných aplikácií už nevedia predstaviť život. Preto je veľmi dobrou správou to, že vývojári nespia a stále pracujú na vylepšovaní jednotlivých navigácií a pridávaní nových funkcií. V tomto článku sme pre vás pripravili prehľad nových a veľmi praktických funkcií, ktoré prinášajú konkrétne navigačné aplikácie.

Waze upozorní vodiča na rizikové úseky ciest

Ak ste používateľom známej navigácie Waze, vďaka najnovšej aktualizácii sa vám pravdepodobne objavila nová funkcia. Tá vás upozorní, keď sa budete blížiť k úseku, na ktorom často dochádza k dopravným nehodám. Notifikácia sa zobrazí v dolnej časti obrazovky ešte pred tým, ako sa na nebezpečný cestný úsek dostanete. Samozrejme, časté upozornenia by mohli byť pre šoférov rušivé, preto je ich počet na deň limitovaný. Tiež je dobré vedieť, že tieto notifikácie aplikácia nebude zobrazovať pri prechádzaní cez tie úseky, ktoré vodič navštevuje pravidelne.

Nie je žiadne tajomstvo, že aplikácia Waze je vlastnená spoločnosťou Google, ktorá prevádzkuje aj známu aplikáciu Google Maps. Technologický gigant používa Waze na testovanie nových experimentálnych funkcií a ak sa osvedčia, implementuje ich aj do Google Maps. Čas ukáže, či sa nová funkcia osvedčí a ak áno, pravdepodobne sa objaví aj v druhej menovanej aplikácii.

Vďaka novým funkciám od Sygic môžu šoféri ušetriť peniaze aj čas

Vodiči, ktorý využívajú variant Premium+ od Sygic môžu využiť hneď dve veľmi praktické inovácie. Tou prvou je zobrazovanie upozornení na radary priemernej rýchlosti. Aplikácia zobrazí informáciu pred vstupom na monitorovaný úsek a tiež tesne pred jeho koncom. Cieľom tejto novej funkcie je podpora bezpečnej jazdy, prevencia nehôd a tiež zachovanie plynulej premávky. V neposlednom rade sa šofér takto môže vyhnúť pokute.

Ďalšia inovácia dostala názov Čas vyraziť a zobrazuje stav premávky pre zvolenú trasu počas dňa. V aplikácii stačí vybrať trasu, ťuknúť na podrobnosti a následne sa na obrazovke zobrazí interaktívny graf. Vodič si môže vybrať konkrétny čas odjazdu a potom sa mu zobrazí odhad času príjazdu do cieľa.

Ako sme už spomenuli vyššie, tieto funkcie sú súčasťou plateného balíka Sygic. Používateľom bezplatnej verzie tejto navigácie odporúčame, aby sledovali rôzne zľavy a akcie, ktoré spoločnosť poskytuje pri rôznych príležitostiach.

Aj Google Maps pomôže vodičom vyhnúť sa pokute a nájsť svoje auto

Populárna navigačná aplikácia Google Maps už dokáže zobrazovať rýchlostné limity. Vďaka tejto funkcii bude pre šoférov jednoduchšie dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť a tým sa vyhnú pokute. Za prekročenie rýchlosti môže policajná hladka udeliť pokutu až do 798 eur, čo rozhodne nie je najmenšia suma. Preto odporúčame, aby každý vodič vždy dodržiaval rýchlostné limity. V prípade, že ich nerešpektuje, zbytočne ohrozuje nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Ak Google Mapy používate cez Android Auto, skontrolujte si, či už máte dostupnú novú funkciu, ktorá vám ušetrí kopec nervov a stresu. Táto inovácia umožňuje vodičovi uložiť si presnú polohu svojho auta, keď dorazí do cieľa. Vďaka tomu už nebude musieť hľadať, kde svoje vozidlo zaparkoval, ale bude mu stačiť pozrieť sa do aplikácie. Na záver len spomenieme, že táto funkcia nie je úplne nová a Google Maps ju poskytuje už dlhšie. Po novom ju však súčasťou Android Auto, vďaka čomu je jej použitie oveľa jednoduchšie a praktickejšie.

Najlacnejšie PZP za pár minút

Ak chcete ušetriť aj na povinnom zmluvnom poistení, ste na správnej stránke. Využite naše online porovnanie cien PZP a poistite sa za tú najlepšiu cenu. Potrebujete len počítač, tablet či mobil s pripojením na internet a potrebné údaje o vašom vozidle a jeho držiteľovi. Dojednanie aj uhradenie poistného je naozaj kompletne online a na e-mail, ktorý zadáte pri uzatvorení poistenia vám príde zelená karta, poistná zmluva a všetky ostatné dokumenty. Presne takto sa dá pohodlne a rýchlo ušetriť. Presvedčte sa o tom aj vy.

Najnovšie články na Klik.sk

zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...
lyžiari - Kronplatz
Chcete túto zimu zažiť naozaj dobrú lyžovačku? Vybrali sme pre vás 5 kvalitných miest na lyžovanie, ktoré určite nesklamú ani náročných milovníkov zimných športov.1.   Chamonix - FrancúzskoVýhľad na M...
havarovane-auto
Rozdiel medzi týmito dvomi poisteniami je jednoduchý. Povinné zmluvné poistenie kryje škody, ktoré svojím autom spôsobíte niekomu inému. Havarijné poistenie sa vzťahuje na poškodenia, ku ktorým prišlo...
zasah-horskej-sluzby
Pre dobrodruhov, milovníkov horských túr a lyžiarov je návšteva do horských oblastí tým najlepším zážitkom. Hoci sa tu môžu cítiť ako doma, je potrebné myslieť aj na možné riziká a nebezpečenstvá. Ak ...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.