agent
agent

Povinné zmluvné poistenie online na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie auta. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Do kalkulačky zadáte pár údajov
Vyplnenie potrebných informácií je záležitosťou niekoľkých sekúnd. Na výpočet potrebujeme len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás spoľahlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás všetky ponuky
Na vygenerovanom prehľade uvidíte dostupné ponuky poistenia, zoradené od najlacnejšie po najdrahšiu. Ihneď uvidíte, koľko ušetríte.
3
Vyberte si tú najlepšiu ponuku
Naše porovnanie cien je úplne zadarmo a ľahko si vyberiete ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje.

Zaujímavé články na našom blogu z oblasti poistenia auta

auto-s-privesom
Keď je reč o PZP, väčšina z nás si v mysli automaticky vybaví auto, prípadne motorku. Ale existuje celý rad ďalších vozidiel, ktoré tiež musia byť poistené. Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poisteni...
muz-v-tesle
Umelá inteligencia (AI), inak známa aj ako strojové učenie, predstavuje revolúciu. Jej potenciál môže byť využitý asi v každom odvetví, najmä v tých technologických. Do tejto kategórie patrí aj automo...
zena-na-elektrickej-kolobezke
Áno, je to pravda. Elektrické kolobežky budú musieť mať povinné zmluvné poistenie. Túto povinnosť zavádza smernica Európskeho parlamentu. V tomto článku vám priblížime všetko, čo by ste o tejto zmene ...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Zmluvné poistenie musí mať každé vozidlo prihlásené na dopravnom inšpektoráte. Slúži na krytie zodpovednosti vodiča za škodu, ktorú svojím vozidlom spôsobí niekomu inému. Z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a kryje škody na vlastnom vozidle.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne je možné podať výpoveď poistenia ku koncu poistného obdobia s dodržaním výpovednej lehoty 6 týždňov.
Zelenú kartu odosielam elektronicky ihneď po dojednaní. Väčšina poisťovní vystavuje zelenú kartu na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (je platná jeden mesiac, prípadne dlhšie). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak poistné nie je uhradené do dátumu splatnosti, poistenie a tiež aj zelená karta nebudú platné.
Parametrov je veľa – model a značka vozidla, vek držiteľa auta, jeho trvalé bydlisko... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj škodovosť, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju veľa kritérií.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Povinné zmluvné poistenie na Klik.sk

Povinné zmluvné poistenie musí mať zo zákona každé vozidlo, ktoré je prevádzkované na pozemnej komunikácii. Každý, kto chce svoje auto používať na jazdenie po cestách, je povinný mať uzatvorenú túto poistku. PZP chráni držiteľa proti škodám, ktoré spôsobí prevádzkou poisteného vozidla tretím stranám. Nekryje škody na samotnom vozidle - na to je potrebné havarijné poistenie. Poistenie auta sa teda delí na povinnú a nepovinnú časť, teda povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie. Na komplexnú ochranu preto odporúčame mať kombináciu havarijného poistenia a povinného zmluvného poistenia.

Povinné zmluvné poistenie si môžete ľahko dojednať bez papierov z domova!

Uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie online je veľmi jednoduché. Stačí v prehľadnom formulári vyplniť niekoľko informácií o vašom vozidle a o vás a obratom sa vám na obrazovke alebo displeji zobrazí prehľad ponúk povinného zmluvného poistenia. Jediné informácie, ktoré možno nebudete z hlavy poznať, sú výkon a objem motora vášho vozidla. Ak nemáte pri sebe malý technický preukaz, skúste ich aspoň odhadnúť.

Pokiaľ nepoznáte vaše bonusy z predchádzajúceho poistenia, obratom vám ich zistia naši špecialisti. Bonusy je možné previesť z predchádzajúceho povinného zmluvného poistenia. Ide o dôležitú cenotvornú zložku poistenia. Zjednodušene povedané platí, že čím dlhšie jazdíte bez nehody, tým vyšší bude váš bonus a tým nižšia môže byť celková cena za povinné zmluvné poistenie. Zároveň upozorňujeme, aby ste pri dojednaní nového povinného zmluvného poistenia nezabudli vypovedať vašu starú poistku. Postup výpovede má svoje pravidlá, ktoré treba dodržať.

► TIP: Pre výpoveď existujúceho povinného zmluvného poistenia využite náš generátor výpovede

Povinné zmluvné poistenie, ktoré si dojednáte cez internet, je uzatvorené na diaľku v súlade s Občianskym zákonníkom. To znamená, že zmluvu, ktorú vám zašleme, nemusíte podpisovať. Akceptujete ju tým, že ju zaplatíte. Ale pozor! Musí byť zaplatená v termíne splatnosti. Pokiaľ nedôjde k platbe pred splatnosťou, zmluva zaniká a je neplatná. Tým pádom nebude platné ani PZP, ktoré ste si uzatvorili, a to vám do budúcnosti môže spôsobiť nemalé problémy a je veľmi dôležité na túto skutočnosť pamätať.

Zelená karta - kedy a akým spôsobom ju dostanem?

Dokladom o povinnom zmluvnom poistení je zelená karta. Po dojednaní ju zasielame emailom. Akonáhle vami vybrané povinné zmluvné poistenie zaplatíte, dostanete trvalú zelenú kartu povinného zmluvného poistenia so štandardnou platnosťou jeden rok. Trvalá zelená karta je zasielaná priamo poisťovňou, v ktorej máte uzatvorené PZP.

Ako sa počíta cena povinného zmluvného poistenia?

Štyri základné kritériá, ktoré ovplyvňujú cenu povinného zmluvného poistenia, sú tieto: výkon a objem motora vášho vozidla, adresa trvalého bydliska držiteľa auta, a to, ako dobre šoféruje, teda škodovosť. Každá poisťovňa pracuje ešte s ďalšími špecifickými cenotvornými údajmi, avšak každý poisťovateľ berie do úvahy vyššie zmienené základné údaje.

Ďalšie parametre, ktoré majú vplyv na výslednú cenu povinného zmluvného poistenia, sú napríklad počet sedadiel vo vozidle, účel použitia automobilu a to, či je majiteľ vozidla fyzická osoba, živnostník alebo podnikateľ. Použitie vozidla sa štandardne rozdeľuje na bežné použitie a vozidlá taxislužby. Povinné zmluvné poistenie na vozidlá taxislužby je samozrejme výrazne drahšie. Ďalšími údajmi, ktoré môžu mať u niektorých poisťovní vplyv na cenu povinného zmluvného poistenia je model a značka vozidla, druh paliva, hmotnosť a dátum prvej registrácie.

Limity poistného plnenia

V povinnom zmluvnom poistení sú zákonom stanovené maximálne limity poistného krytia, a to 5 240 000 € pre škody na zdraví a náklady pri usmrtení a 1 050 000 € pre škody na majetku (poškodenie, zničenie veci, ušlý zisk).

Tieto sumy predstavujú najvyššiu možnú sumu poistného plnenia, ktoré pri vami spôsobenej škode vyplatí poisťovňa tretej strane, ktorej ste škodu spôsobili.

Poisťovne však ponúkajú aj vyššie limity poistného krytia, a to napr. 6 mil. € , 7 mil. € alebo 10 mil. € pre škody na zdraví a 2 mil. €, 5 mil. €, 6 mil. €, 7 mil. € pre škody na majetku.

Na rozdiel od havarijného poistenia nemá povinné zmluvné poistenie spoluúčasť. Je to logické, pretože pri havarijnom poistení platí poisťovňa vám a vy si môžete zvoliť, či sa chcete nejakou čiastkou podieľať na škode a tým si tak znížite výšku poistného. U povinného zmluvného poistenia platí poisťovňa tretej strane, ktorej ste spôsobili vozidlom škodu, a preto sa pri tomto poistení nestanovuje spoluúčasť a poškodený dostane pri poistnej udalosti vyplatenú plnú výšku škody.

Čo je to pripoistenie?

K povinnému zmluvnému poisteniu si môžete dojednať rôzne pripoistenia. Veľmi obľúbené je doplnkové poistenie čelného skla alebo praktické pripoistenie proti odcudzeniu, ktoré pre staršie autá stojí aj menej ako 20 eur za rok. Medzi ďalšie pripoistenia patrí napríklad zrážka so zverou či živelná udalosť. Pred uzatvorením povinného zmluvného poistenia je dobré sa zamyslieť a prehodnotiť, aké pripoistenie je pre vás vhodné. Obyvateľ väčšieho mesta dá radšej prednosť poisteniu proti vandalizmu, motorista z menšej obce určite ocení pripoistenie, ktoré kryje stret so zverou, a tak ďalej.

Kde nájdem viac informácií?

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti PZP. Tiež sa pozrite aj na našu blogovú časť na webe, kde nájdete zaujímavé články.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.