agent
agent

Povinné zmluvné poistenie na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie auta. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Groupama
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Najnovšie články na Klik.sk

 Skoro každý vodič si počas života vysníval auto, ktoré by raz chcel vlastniť alebo si ho už aj doprial. Po akých značkách ale Slováci túžia a aké sú trendy v automobilovom sektore? Vkus ľudí sa mení ...
2019-11-18
Otázka ako poistiť auto z druhej ruky, je po kúpe ojazdeného vozidla jedna z najdôležitejších. Či už auto kupujete z autobazáru, alebo od fyzickej osoby, povinné zmluvné poistenie pri prihlásení vozid...
2020-05-31
Dojazd 800 kilometrov na elektrinu a neopakovateľný dizajn. Elon Musk predstavil nový model automobilky, ktorá je symbolom elektromobility. Štvordverový pick-up sa už dá objednávať. Na začiatku 80-tyc...
2020-02-14
Výber havarijného poistenia je vždy veľmi dôležitý krok, ktorý si treba poriadne premyslieť. Havarijné poistenie poskytne majiteľovi automobilu poistné plnenie v prípade poistnej udalosti, ako napríkl...
2022-10-18

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S., november 2021
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S., november 2021
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D., november 2022

Povinné zmluvné poistenie na Klik.sk

Povinné zmluvné poistenie musí mať zo zákona každé vozidlo, ktoré je prevádzkované na pozemnej komunikácii. Povinné zmluvné poistenie, inými slovami tiež povinné poistenie či zákonné poistenie auta, je tak pre všetkých majiteľov vozidla, ktorí s vozidlom chcú na akúkoľvek pozemnú komunikáciu, povinné. Povinné zmluvné poistenie vás chráni proti škodám, ktoré spôsobíte prevádzkou vášho vozidla tretím stranám. Nekryje škody na vašom vozidle, ktoré si spôsobíte sami - na to potrebujete havarijné poistenie. Poistka na auto sa teda delí na povinnú a nepovinnú časť, teda povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie. Na komplexnú ochranu preto odporúčame používať kombináciu havarijného poistenia a povinného zmluvného poistenia.

Povinné zmluvné poistenie si môžete ľahko dojednať bez papierov z domova!

Dohodnúť si povinné zmluvné poistenie online je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť niekoľko informácií o vašom vozidle a o vás v jednoduchom formulári a obratom dostanete vypísaný prehľad ponúk povinného zmluvného poistenia. Jediné informácie, ktoré možno nebudete z hlavy poznať, sú výkon a objem motora vášho vozidla. Ak nemáte pri sebe malý technický preukaz, skúste ich aspoň odhadnúť.

Pokiaľ nepoznáte vaše bonusy z predchádzajúceho poistenia, obratom vám ich zistia naši špecialisti. Bonusy je možné previesť z predchádzajúceho povinného zmluvného poistenia. Ide o dôležitú cenotvornú zložku poistenia. Zjednodušene povedané platí, že čím dlhšie jazdíte vozidlom bez nehody, tým vyšší bude váš bonus a tým nižšia potom celková cena za povinné zmluvné poistenie. Pokiaľ sa vás to týka, pri dojednaní nového povinného zmluvného poistenia nezabudnite vypovedať vašu starú poistku. Spôsoby výpovede sa riadia zákonom.

► TIP: Pre výpoveď existujúceho povinného zmluvného poistenia využite náš generátor výpovede

Povinné zmluvné poistenie, ktoré si objednáte cez internet, je dojednané v súlade s občianskym zákonníkom formou na diaľku. To znamená, že zmluvu, ktorú vám zašleme, nemusíte podpisovať. Akceptujete ju iba tým, že ju zaplatíte. Ale pozor! Musí byť zaplatená v splatnosti. Pokiaľ nedôjde k platbe pred splatnosťou, zmluva zaniká a je neplatná. To vám do budúcnosti môže spôsobiť nemalé škody a je veľmi dôležité na túto skutočnosť pamätať.

Zelená karta - kedy a akým spôsobom ju dostanem?

Dokladom o povinnom zmluvnom poistení je zelená karta, ktorá sa môže niekedy označovať ako biela karta. Ihneď po dojednaní ju zasielame emailom a druhý deň poštou. Po dojednaní zasielame takzvanú dočasnú zelenú kartu, ktorá typicky platí dva mesiace. Akonáhle vami vybrané povinné zmluvné poistenie zaplatíte, dostanete trvalú zelenú kartu povinného zmluvného poistenia so štandardnou platnosťou jeden rok. Trvalá zelená karta je zasielaná priamo poisťovňou, od ktorej máte poistku.

Ako sa počíta cena povinného zmluvného poistenia?

Existujú štyri základné údaje, ktoré ovplyvňujú cenu povinného zmluvného poistenia. Výkon alebo objem motora vášho vozidla, adresa trvalého bydliska, vek toho, kto dojednáva poistenie, a to, ako dobre šoférujete, čo určujú bonusové mesiace. Tento zoznam vecí je nekompletný, každá poisťovňa pracuje ešte s ďalšími špecifickými cenotvornými údajmi, avšak každá z poisťovní berie do úvahy vyššie zmienené základné údaje.

Ďalšie parametre, ktoré majú vplyv na povinné zmluvného poistenie, sú napríklad počet sedadiel vo vozidle, použitie vozidla a to, či je majiteľ vozidla fyzická osoba alebo podnikateľ (presnejšie osoba samostatne zárobkovo činná). Použitie vozidla sa štandardne rozdeľuje na bežné použitie a vozidlá taxislužby. Povinné zmluvné poistenie na vozidlá taxislužby je samozrejme výrazne drahšie. Ďalšími údajmi, ktoré môžu mať u niektorých poisťovní vplyv na cenu povinného zmluvného poistenia je model a značka vozidla, druh paliva, hmotnosť vozidla a dátum prvej registrácie.

Limity poistného plnenia

V povinnom zmluvnom poistení sú zákonom stanovené minimálne limity poistného krytia, a to 5 000 000 € pre škody na zdraví a náklady pri usmrtení a 1 000 000 € pre škody na majetku (poškodenie, zničenie veci, ušlý zisk).

Tieto sumy predstavujú maximálny limit poistného plnenia, ktoré pri vami spôsobenej škode vyplatí poisťovňa tretej strane, ktorej ste škodu spôsobili.

Poisťovne však ponúkajú aj vyššie limity poistného krytia, a to napr. 6 mil. € , 7 mil. € alebo 10 mil. € pre škody na zdraví a 2 mil. €, 5 mil. €, 6 mil. €, 7 mil. € pre škody na majetku.

Na rozdiel od havarijného poistenia nemá povinné zmluvné poistenie spoluúčasť. Je to logické, pretože pri havarijnom poistení platí poisťovňa vám a vy si môžete zvoliť, či sa chcete nejakou čiastkou podieľať na škode a tým si tak znížite poistku. U povinného zmluvného poistenia platí poisťovňa tretej strane, ktorej ste spôsobili vozidlom škodu, a preto nemá povinné zmluvné poistenie spoluúčasť a poškodený dostane pri poistnej udalosti vyplatenú plnú výšku škody.

S nami si môžete vybrať najlacnejšie povinné zmluvné poistenie alebo sumu v plnej výške. Čo je to pripoistenie?

K povinnému zmluvnému poisteniu si môžete dojednať rad pripoistení. Veľmi obľúbené je poistenie čelných skiel alebo jednoduché poistenie auta proti odcudzeniu, ktoré stojí pre staršie autá aj menej ako 20 eur za rok. Medzi ďalšie pripoistenie patrí napríklad zrážka so zverou či vandalizmus. Pred uzavretím povinného zmluvného poistenia je dobré sa zamyslieť a zhodnotiť si, či je pre vás nejaké pripoistenie vhodné. Obyvateľ veľkomesta dá radšej prednosť poisteniu proti vandalizmu, človek z malej dediny by naopak mal popremýšľať nad pripoistením kryjúcim stret so zverou, a tak ďalej.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.