agent
agent

Porovnanie povinného zmluvného poistenia na Klik.cz

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie auta. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Na Klik.sk pre vás máme aj veľa zaujímavých článkov

auto-s-privesom
Keď je reč o PZP, väčšina z nás si v mysli automaticky vybaví auto, prípadne motorku. Ale existuje celý rad ďalších vozidiel, ktoré tiež musia byť poistené. Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poisteni...
muz-v-tesle
Umelá inteligencia (AI), inak známa aj ako strojové učenie, predstavuje revolúciu. Jej potenciál môže byť využitý asi v každom odvetví, najmä v tých technologických. Do tejto kategórie patrí aj automo...
zena-na-elektrickej-kolobezke
Áno, je to pravda. Elektrické kolobežky budú musieť mať povinné zmluvné poistenie. Túto povinnosť zavádza smernica Európskeho parlamentu. V tomto článku vám priblížime všetko, čo by ste o tejto zmene ...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Povinné zmluvné poistenie na Klik.sk

Na porovnanie povinného zmluvného poistenia vám stačí počítač alebo telefón a 5 minút vášho času. Na jednoduchej kalkulačke si môžete sami z pohodlia domova obratom porovnať aktuálne ceny povinného zmluvného poistenia na trhu. Výber poistenia je iba na vás. Poistenie je možné dojednať za niekoľko minút a zelenú kartu spolu so všetkou dokumentáciou dostanete ihneď od emailu. Nemusíte nič podpisovať, pokiaľ sa vám zmluva páči, akceptujete ju zaplatením. Zároveň si môžete jednoducho porovnať ponuky povinného zmluvného poistenia vrátane všetkých detailov a aktuálnych zliav alebo iných akcií.

Ako správne postupovať pri porovnaní povinného zmluvného poistenia


Prvým dôležitým faktorom, na ktorý je nutné dať pozor pri porovnaní povinného zmluvného poistenia, sú limity poistného plnenia. Limit je maximálna čiastka, ktorú bude poisťovňa hradiť pri vami spôsobenej nehode poškodenej strane. Minimálna zákonná čiastka je 5 240 000 EUR pre škody na zdraví a náklady pri usmrtení a 1 050 000 EUR pre majetkové škody. Väčšina poisťovní však ponúka poistenie s vyššími limitmi: napr. 6 mil. EUR, 7 mil. EUR, 10 mil. EUR pre škody na zdraví a 2 mil. EUR, 5 mil. EUR, 6 mil. EUR pre škody na majetku. Pri porovnaní povinného zmluvného poistenia sa uistite, že porovnávate poistky s rovnakým limitom. Limit je najdôležitejšia metrika kvality povinného zmluvného poistenia.

Frekvencia platenia je dôležitá pri porovnaní povinného zmluvného poistenia


Ďalším faktorom je frekvencia platenia, ktorá môže ovplyvniť cenu poistenia až o 10%. Pri správnom porovnaní cien povinného zmluvného poistenia musíte porovnávať povinné zmluvné poistenie s rovnakou frekvenciou platenia. Najlacnejšia je vždy ročná frekvencia platenia. V porovnaní s variantom kvartálnych splátok by ste mali dostať zľavu minimálne 5%, ale ani 10% nie je výnimkou.

Obsahuje povinné zmluvné poistenie aj nejaké pripoistenie?


Overte si aké pripoistenia sú zahrnuté v cene. Väčšina poistiek obsahuje už v základnej cene niektoré pripoistenia. Najčastejšie sú základné asistenčné služby, ktoré vám pomôžu zaistiť opravu vozidla na mieste alebo eventuálne aj odťah vozidla. Ďalšími možnosťami je napríklad poistenie batožiny, úrazové poistenie vodiča, poistenie čelných skiel alebo poistenie stretu sa zverou.

Porovnanie povinného zmluvného poistenia nie je kompletné, pokiaľ si neporovnáte obsah poistky. Niektorá ponuka sa môže zdať výrazne lacnejšia, ale pri bližšom porovnaní zistíte, že také povinné zmluvné poistenie neobsahuje žiadne pripoistenie. Fakt, či pripoistenie potrebujete alebo nie si vždy pred dojednaním akejkoľvek poistky na vaše auto dobre rozmyslite.

Porovnanie povinného zmluvného poistenia nie je kompletné bez kontroly bonusov


Máte správne zohľadnené bonusové mesiace? Bonusové mesiace sa počítajú podľa toho, ako dlho ste poistený a koľko nehôd ste za tú dobu spôsobili. Čím viac ich máte, tým lacnejšie povinné zmluvné poistenie budete mať. Zľava pri maximálnom počte bonusových mesiacov dosahuje u väčšiny poisťovní 50%. Každá poisťovňa počíta bonusové mesiace inak, a preto je dôležité, aby ste pri porovnaní cien povinného zmluvného poistenia mali správne nastavené a skontrolované bonusové mesiace. Bez toho sa ceny môžu líšiť o desiatky percent a porovnanie povinného zmluvného poistenia je takmer nemožné.

Naši špecialisti vám môžu zadarmo overiť bonusové mesiace počas kalkulácie ceny a ihneď tak budete vedieť, že pri porovnaní povinného zmluvného poistenia porovnávate správne ceny.

Pri porovnaní nezabudnite na obsah poistky


Porovnajte si rozsah asistenčných služieb. Posledný a rozhodne o to dôležitý krok pri porovnaní povinného zmluvného poistenia je overenie rozsahu asistenčných služieb.

Asistenčné služby ponúka takmer každá poisťovňa v rámci povinného zmluvného poistenia, ale ich rozsah sa môže výrazne líšiť. Najviac rozdielov nájdete v maximálnych čiastkach, ktoré poisťovňa pri oprave či odťahu vášho vozidla zaplatí, a či sa asistenčné služby vzťahujú aj na vaše cesty do zahraničia. Ak máte staršie vozidlo a ak jazdíte často, odporúčame voliť povinné zmluvné poistenie s lepšími asistenčnými službami, pretože vám síce vyjde pri porovnaní povinného zmluvného poistenia o niečo drahšie, ale zase máte istotu, že v prípade poruchy nezostanete niekde visieť.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.