Všeobecne o Klik.sk

Kto sme, čo robíme
Nie. Sme porovnávač a máme jedinečnú možnosť porovnávať poisťovne medzi sebou. Zatiaľ čo jedna poisťovňa je vhodná pre mladších vodičov, ďalšia sa pre zmenu sústredí na vybranú klientelu. To isté platí aj u iných typov poistenia – napríklad cestovného či poistenia domácností.
Nie a v tom je naša ohromná výhoda. Ku všetkým poisťovniam pristupujeme rovnako. Žiadnu z poisťovní nepreferujeme a vďaka tomu sa klient môže spoľahnúť na to, že ponuka riešení je skutočne férová a proklientská.
Bez vášho telefónneho čísla sa bohužiaľ neobídeme. Pokiaľ narazíte na ponuku od poisťovne a budete chcieť uzavrieť akúkoľvek zmluvu, budete potrebovať rovnaké osobné údaje, ako na Klik.sk. Všetky osobné údaje podliehajú prísnym pravidlám a garantujeme vám, že sú u nás v bezpečí. Problémy vyplývajúce z nedodržania zásad ochrany osobných údajov nám nestoja v žiadnom prípade za porušenie a boli by sme sami proti sebe.
Nebolo by krásne zariadiť si občiansky preukaz z domova namiesto chodenia na úrad? Rovnako tak k veci pristupujeme aj my a aj cez internet dokážeme mnohokrát viac, ako pri stretnutí na pobočke. Už 200.000 klientov na Slovensku patrí do našej rodiny a tieto skúsenosti nám pomáhajú neustále sa zlepšovať.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Najviac sa nás pýtate na toto

A my vám na to dáme odpoveď
Poistenie domácnosti sa vzťahuje na vybavenie bytu alebo domu. Bežne zahŕňa nábytok, elektrospotrebiče, televízia, rádia, knihy, oblečenie, športové potreby, ceniny, šperky, klenoty a ďalšie veci, ktoré určíte. Poistenie nehnuteľnosti zahŕňa stavbu ako takú, teda steny, stropy, strechu, okná, odkvapy, omietky a pod. Ak vám spadne pri víchrici strom na dom a poškodí strechu, poistenie domácnosti nestačí a budete potrebovať poistenie nehnuteľnosti.
Najčastejšie sú to škody spôsobené krádežou, vlámaním, vandalizmom a živelnými udalosťami. Živelné udalosti obsahujú požiar, výbuch, zosuv pôdy, víchricu a môžu obsahovať povodeň. Ďalšie poistenie, ktoré si v rámci poistenia domova môžete dojednať, zahŕňajú poistenie proti škodám na elektrospotrebičoch spôsobených prepätím v sieti, poistenie rozbitia okien alebo poistenie proti posprejovaniu fasády.
Áno! S poistením domácnosti a nehnuteľnosti je možné, u niektorých produktov, dohodnúť spolu s nimi aj poistenie zodpovednosti (poistka na blbosť) nielen pre vás, ale aj pre ďalších členov domácnosti.
Ide o veľmi dôležitý faktor pri výbere poistenia domova. Zjednodušene je limit plnenia suma, ktorú maximálne môžete od poisťovne dostať. V dnešnej dobe sa z dôvodu rýchlo rastúcich cien nehnuteľností a zvyšujúcej sa inflácie veľmi často rieši podhodnotenie týchto limitov. Poisťovňa by potom v takýchto prípadoch vyplatila len zmluvne dohodnutú sumu, hoci je napríklad cena nehnuteľnosti dvojnásobná.
Áno. V tomto prípade je dôležité poistenie nehnuteľnosti, ktoré kryje škody na dome ako takom, ako aj poistenie domácnosti, ktoré má za úlohu kryť škody vo vnútri stavby.

Prečo by som si mal zariadiť poistku online?

Pretože sa jedná o najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob
Poistenie domácnosti sa vzťahuje na nábytok, zariadenie, elektroniku, športové vybavenie, oblečenie, cennosti či peniaze, ktoré sa vo vašej domácnosti nachádzajú. Hodnota všetkého vybavenia domácnosti by mala zodpovedať poistnej sume v poistnej zmluve na poistenie domácnosti.
V prípade nepresného nastavenia poistnej čiastky, tak nemusíte od poisťovne v prípade škodovej udalosti dostať zodpovedajúce poistné plnenie.
Novou cenou je myslená cena, za ktorú je možné v danom čase a mieste zaobstarať tú istú vec alebo vec rovnakého druhu a hodnoty. V závislosti od konkrétnych príkladov môže byť táto cena tak vyššia, ako aj nižšia ako cena obstarávacia.
Časová cena zodpovedá hodnote majetku tesne pred škodovou udalosťou. Od obstarávacej ceny je odpočítaná hodnota opotrebenia či iného znehodnotenia. Navýšená môže byť opravou či modernizáciou veci. Všeobecne sa dá povedať, že časová cena zďaleka nedosahuje výšku ceny novej, resp. ceny obstarávacej.
Obvyklá cena je veľmi podobná cene časovej. Vyjadruje cenu, za ktorú je možné vec v danom čase a mieste predať. Zohľadňuje teda stav na trhu použitých vecí daného druhu.
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.

Na Klik.sk vieme všetky známe pripoistenia

A možno aj také, ktoré ani nepoznáte
V praxi to teda môže znamenať napríklad stav, keď si svoju domácnosť s hodnotou 20 000 EUR poistí človek iba na 10 000 EUR, pretože sa domnieva, že o vybavení vo väčšej hodnote skrátka nepríde. Takto to ale nechodí. Pokiaľ si uzatvoríte poistenie na poistnú čiastku vo výške polovice skutočnej poistnej hodnoty majetku, zostáva v podstate polovica vášho majetku nepoistená.
Ľudia často poistia domácnosť pri jej obstaraní na určitú čiastku a tú už v priebehu rokov nezmení, čo je chyba, pretože nákupom nových a modernejších spotrebičov i ďalšieho vybavenia rastie cena domácnosti (niekedy aj veľmi znateľne).
Hodnota majetku sa v čase pomerne značne pohybuje, a to nielen vďaka inflácii. Najčastejšie sa stáva, že si kúpite novú elektroniku, vymeníte kuchyňu alebo zaobstaráte ďalšie kusy nábytku. Z pravidla platí, že by poistná čiastka mala zodpovedať skutočnej hodnote majetku a je teda veľmi dôležité ju pravidelne v poistnej zmluve aktualizovať.
V kontexte poistenia nehnuteľnosti rozumieme vedľajšími stavbami také súvisiace stavby, ktoré sa nachádzajú na pozemku s poistenou nehnuteľnosťou. Najčastejšie sa jedná o rôzne garáže, záhradné chatky či altánky, stodoly, oporné múry, kôlne, dielne, bazény, studne, prístavky, prístrešky, skleníky, oplotenia alebo iné nebytové priestory.
Ak sa chystáte stavať rodinný dom či inú stavbu, odporúčame poistiť stavbu ešte pred kolaudáciou, pretože poistná udalosť hrozí pri rozostavanej stavbe ešte viac ako pri dostavanej nehnuteľnosti. Či už je to požiar alebo víchrica.

Najčastejšie otázky a odpovede - Poistenie majetku

Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie je zodpovedané, budeme radi za odoslanie vášho dotazu na info@klik.sk.