agent
agent

Havarijné poistenie na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšiu havarijnú poistku. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Groupama
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Najnovšie články na Klik.sk

 Skoro každý vodič si počas života vysníval auto, ktoré by raz chcel vlastniť alebo si ho už aj doprial. Po akých značkách ale Slováci túžia a aké sú trendy v automobilovom sektore? Vkus ľudí sa mení ...
2019-11-18
Výber havarijného poistenia je vždy veľmi dôležitý krok, ktorý si treba poriadne premyslieť. Havarijné poistenie poskytne majiteľovi automobilu poistné plnenie v prípade poistnej udalosti, ako napríkl...
2022-10-18
Dojazd 800 kilometrov na elektrinu a neopakovateľný dizajn. Elon Musk predstavil nový model automobilky, ktorá je symbolom elektromobility. Štvordverový pick-up sa už dá objednávať. Na začiatku 80-tyc...
2020-02-14
Otázka ako poistiť auto z druhej ruky, je po kúpe ojazdeného vozidla jedna z najdôležitejších. Či už auto kupujete z autobazáru, alebo od fyzickej osoby, povinné zmluvné poistenie pri prihlásení vozid...
2020-05-31

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.
Ďalšie otázky a odpovede

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S., november 2021
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S., november 2021
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D., november 2022

Havarijné poistenie na Klik.sk

Havarijné poistenie je poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom aute. Ak niekto spôsobí škodu vám, bude vám škoda vyplatená z povinného zmluvného poistenia toho, kto škodu spôsobil, pokiaľ je vinník známy. Pokiaľ nie je alebo ak ste si škodu spôsobili sami, na vyplatenie finančných prostriedkov je nutné havarijné poistenie.

Čo kryje havarijné poistenie vozidiel

Havarijné poistenie kryje škody na vašom vozidle. Tieto škody zahŕňajú škody spôsobené haváriou, odcudzením, živelnými katastrofami, vandalizmom, pádom predmetu alebo stretom so zverou. Živelné katastrofy obsahujú poistenie proti škodám spôsobeným požiarom, povodňou, krupobitím alebo pádom stromu vo víchrici.

Havarijné poistenie si môžete objednať v rôznych variantoch. Variant, ktorý kryje všetky poistiteľné riziká, sa v reči profesionálov nazýva allrisk. Väčšina poisťovní však ponúka havarijné poistenie v rôznych balíčkoch, kde je možné si poistenie poskladať tak, aby plne vyhovovalo vašim potrebám. Pred uzavretím je dôležité zamyslieť sa nad špecifikáciou jednotlivých rizík, ktoré sú pre vás pri poistení vhodné.

Havarijné poistenie je možné dojednať veľmi rýchlo z domova

Aj havarijné poistenie si môžete dohodnúť z pohodlia domova bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Všetky dokumenty dostanete ihneď emailom. Zmluvu nemusíte podpisovať, akceptujete ju tým, že ju zaplatíte. Táto forma sa volá uzavretie zmluvy na diaľku a upravuje ju občiansky zákonník. Je to úplne bezpečné, pretože pokiaľ vám zmluva nevyhovuje, nemusíte nič vypovedať, ani nikam volať. Zmluva vzniká zaplatením, a pokiaľ ju nezaplatíte, žiadna zmluva ani nevznikne. Je však dôležité myslieť na fakt, že nezaplatené havarijné poistenie je pochopiteľne neplatné a neaktívne.

Havarijné poistenie na nové a staré vozidlo

Ak poisťujete staré vozidlo, bude po vás poisťovňa požadovať doloženie stavu vozidla v okamihu dojednania. Spôsoby sa líšia podľa poisťovne. U niektorých poisťovní stačí zaslať priamo na Klik.sk fotografie vozidla. U iných poisťovní sa musíte dostaviť na bezplatnú prehliadku vozidla, ktorá trvá približne 15 minút. Nič pochopiteľne neplatíte, prehliadku za vás hradí poisťovňa.

Pri novom vozidle musíte doložiť dokumentáciu vzťahujúcu sa k nákupu vozidla. Opäť sa podmienky líšia podľa poisťovne, ale v tomto prípade na žiadnu prehliadku nemusíte. Dojednanie havarijného poistenia pre nové vozidlo je tak o niečo málo jednoduchšie, než v prípade dojednania pre staršie vozidlo.

Dôležité. Kedy vám poisťovňa nemusí zaplatiť škody z havarijného poistenia?

Z poistenia je vždy vylúčená škoda spôsobená pod vplyvom alkoholu či inej návykovej látky. Ak šoférujete pod vplyvom alkoholu, budete mať nielen problémy s políciou, ale v prípade havárie aj s poisťovňou. Ak sa preukáže požitie návykovej látky pred jazdou, aj napriek platnému havarijnému poisteniu vám poisťovňa odmietne vyplatiť škody.

Pokiaľ havarujete v zime na letných pneumatikách, môže vám poisťovňa krátiť poistné plnenie a vyplatiť vám menej, než bola skutočná škoda. V extrémnom prípade, ak idete napríklad s ojazdenými letnými pneumatikami do zasnežených hôr, nemusíte dostať nič.

Je tiež nutné, aby malo vaše vozidlo platnú štátnu technickú kontrolu – STK. V prípade, že ju máte prešlú a havarujete, môže sa opäť stať, že vám nebude vyplatená celá škoda. Je preto veľmi dôležité si dátum STK strážiť.

Všeobecne platí, že vaše vozidlo musí byť v spôsobilom technickom stave. Pozor si treba dať najmä na brzdový systém, ktorý musí byť pravidelne udržiavaný. Havária so zjazdenými brzdovými doštičkami vás môže prísť na veľa peňazí.

Chcem havarijné poistenie, ale nechcem platiť veľa peňazí

Spôsobov ako získať najlacnejšie havarijné poistenie je celý rad. Avšak najdôležitejšie je, akú spoluúčasť zvolíte a aké riziká si poistíte. Spoluúčasť je čiastka, ktorú pri poistnej udalosti platíte zo svojho. Čím vyššia spoluúčasť, tým nižšia cena.

Najdrahšie riziko, ktoré si môžete poistiť, je havária. Pokiaľ ste dobrí vodiči a veríte, že vlastnou vinou žiadnu nehodu nespôsobíte, môžete si poistku výrazne zlacniť tým, že z poistenia vylúčite riziko havárie. Toto si ale vždy dobre premyslite, život je plný prekvapivých udalostí.

Havarijné poistenie je každopádne lacnejšie, než si myslíte. Cena pre variant allrisk, ktorá kryje všetky riziká, sa zmestí do 100 eur. Samozrejme toto je cena pre dobrého vodiča s novým vozidlom, ktorý býva mimo mesta. Pri skladaní ceny havarijného poistenia záleží na mnohých faktoroch.

Aj staršie vozidlo môžete mať poistené. Napríklad samostatné poistenie proti krádeži môžete dostať za menej ako 20 eur za rok. Ak je pre vás auto dôležité, pretože s ním treba dochádzate do práce, určite sa to oplatí.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.