agent
agent

Havarijné poistenie na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšiu havarijnú poistku. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Do kalkulačky zadáte pár údajov
Vyplnenie potrebných informácií je záležitosťou niekoľkých sekúnd. Na výpočet potrebujeme len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás spoľahlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás všetky ponuky
Na vygenerovanom prehľade uvidíte dostupné ponuky poistenia, zoradené od najlacnejšie po najdrahšiu. Ihneď uvidíte, koľko ušetríte.
3
Vyberte si tú najlepšiu ponuku
Naše porovnanie cien je úplne zadarmo a ľahko si vyberiete ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje.

Prečítajte si zaujímavé články na našom blogu

auto-s-privesom
Keď je reč o PZP, väčšina z nás si v mysli automaticky vybaví auto, prípadne motorku. Ale existuje celý rad ďalších vozidiel, ktoré tiež musia byť poistené. Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poisteni...
muz-v-tesle
Umelá inteligencia (AI), inak známa aj ako strojové učenie, predstavuje revolúciu. Jej potenciál môže byť využitý asi v každom odvetví, najmä v tých technologických. Do tejto kategórie patrí aj automo...
zena-na-elektrickej-kolobezke
Áno, je to pravda. Elektrické kolobežky budú musieť mať povinné zmluvné poistenie. Túto povinnosť zavádza smernica Európskeho parlamentu. V tomto článku vám priblížime všetko, čo by ste o tejto zmene ...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Zmluvné poistenie musí mať každé vozidlo prihlásené na dopravnom inšpektoráte. Slúži na krytie zodpovednosti vodiča za škodu, ktorú svojím vozidlom spôsobí niekomu inému. Z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a kryje škody na vlastnom vozidle.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne je možné podať výpoveď poistenia ku koncu poistného obdobia s dodržaním výpovednej lehoty 6 týždňov.
Zelenú kartu odosielam elektronicky ihneď po dojednaní. Väčšina poisťovní vystavuje zelenú kartu na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (je platná jeden mesiac, prípadne dlhšie). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak poistné nie je uhradené do dátumu splatnosti, poistenie a tiež aj zelená karta nebudú platné.
Parametrov je veľa – model a značka vozidla, vek držiteľa auta, jeho trvalé bydlisko... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj škodovosť, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju veľa kritérií.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.
Ďalšie otázky a odpovede

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Havarijné poistenie na Klik.sk

Havarijné poistenie je poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom aute. Ak niekto spôsobí škodu vám, bude vám škoda vyplatená z povinného zmluvného poistenia toho, kto škodu spôsobil, pokiaľ je vinník známy. Pokiaľ nie je alebo ak ste si škodu spôsobili sami, na vyplatenie finančných prostriedkov je nutné havarijné poistenie.

Čo kryje havarijné poistenie vozidiel

Havarijné poistenie kryje škody na vašom vozidle spôsobené haváriou, odcudzením, živelnými katastrofami, vandalizmom, pádom predmetu alebo stretom so zverou. Živelné katastrofy obsahujú poistenie proti škodám spôsobeným požiarom, povodňou, krupobitím alebo pádom stromu vo víchrici.

Havarijné poistenie si môžete dojednať v rôznych variantoch. Ten, ktorý kryje všetky poistiteľné riziká, sa nazýva allrisk. Väčšina poisťovní však ponúka havarijné poistenie vo viacerých poistných balíkoch, kde je možné si poistenie vyskladať tak, aby plne vyhovovalo vašim potrebám. Pred uzatvorením je dôležité zamyslieť sa nad špecifikáciou jednotlivých rizík, ktoré sú pre vás pri poistení vhodné.

Havarijné poistenie je možné dojednať veľmi rýchlo z domova

Aj havarijné poistenie si môžete dohodnúť z pohodlia domova bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Všetky dokumenty dostanete ihneď e-mailom po uzatvorení poistnej zmluvy. Nie je potrebné ju podpisovať, akceptujete ju tým, že ju zaplatíte. Táto forma sa volá uzatvorenie zmluvy na diaľku a upravuje ju Občiansky zákonník. Je to úplne bezpečné, pretože pokiaľ vám zmluva nevyhovuje, nemusíte nič vypovedať, ani nikam volať. Zmluva vzniká zaplatením, a pokiaľ ju nezaplatíte, žiadna zmluva ani nevznikne. Je však dôležité myslieť na fakt, že nezaplatené havarijné poistenie je pochopiteľne neplatné a neaktívne.

Havarijné poistenie na nové a staré vozidlo

Ak poisťujete staré vozidlo, bude po vás poisťovňa požadovať doloženie stavu vozidla v okamihu dojednania. Spôsoby sa líšia podľa poisťovne. U niektorých poisťovní stačí zaslať priamo na náš kontaktný e-mail info@klik.sk fotografie vozidla. U iných poisťovní sa musíte dostaviť na bezplatnú obhliadku vozidla, ktorá trvá približne 15 minút. Nič pochopiteľne neplatíte, obhliadku za vás hradí poisťovňa.

Pri novom vozidle musíte doložiť dokumentáciu vzťahujúcu sa k nákupu vozidla. Opäť sa podmienky líšia podľa poisťovne, ale v tomto prípade na žiadnu obhliadku nemusíte. Dojednanie havarijného poistenia pre nové vozidlo je tak o niečo málo jednoduchšie, než v prípade dojednania pre staršie vozidlo.

Dôležité. Kedy vám poisťovňa nemusí zaplatiť škody z havarijného poistenia?

Z poistenia je vždy vylúčená škoda spôsobená pod vplyvom alkoholu či inej návykovej látky. Ak šoférujete pod vplyvom alkoholu, budete mať nielen problémy s políciou, ale v prípade havárie aj s poisťovňou. Ak sa preukáže požitie návykovej látky pred jazdou, aj napriek platnému havarijnému poisteniu vám poisťovňa odmietne vyplatiť škody.

Pokiaľ havarujete v zime na letných pneumatikách, môže vám poisťovňa krátiť poistné plnenie a vyplatiť vám menej, než bola skutočná škoda. V extrémnom prípade, ak jazdíte napríklad s ojazdenými letnými pneumatikami do zasnežených hôr, nemusíte dostať nič.

Je tiež nutné, aby malo vaše vozidlo platnú štátnu technickú kontrolu – STK. V prípade, že ju máte neplatnú a havarujete, môže sa opäť stať, že vám nebude vyplatené celé poistné plnenie. Je preto veľmi dôležité si platnosť STK strážiť.

Všeobecne platí, že vaše vozidlo musí byť v spôsobilom technickom stave. Pozor si treba dať najmä na brzdový systém, ktorý musí byť pravidelne udržiavaný. Havária so opotrebovanými brzdovými doštičkami vás môže stáť veľa peňazí.

Chcem havarijné poistenie, ale nechcem platiť veľa peňazí

Spôsobov, ako získať najlacnejšie havarijné poistenie,je viacero. Pri výbere najvhodnejšej ponuky je dôležité, akú spoluúčasť zvolíte a aké riziká si poistíte. Spoluúčasť je čiastka, ktorú pri poistnej udalosti platíte zo svojho. Čím vyššia spoluúčasť, tým nižšia cena.

Najdrahšie riziko, ktoré si môžete poistiť, je havária. Pokiaľ ste dobrý vodič a veríte, že vlastnou vinou žiadnu nehodu nespôsobíte, môžete si poistku výrazne zlacniť tým, že z poistenia vylúčite riziko havárie. Toto si ale vždy dobre premyslite, život je plný prekvapivých udalostí.

Aj staršie vozidlo môžete mať poistené. Napríklad samostatné poistenie proti krádeži môžete dostať za menej ako 20 eur za rok. Ak je pre vás auto dôležité, pretože s ním napríklad dochádzate do práce, určite sa to oplatí.

Kde sa dozviem viac informácií?

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti PZP. Tiež sa pozrite aj na našu blogovú časť na webe, kde nájdete zaujímavé články.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.