Všeobecne o Klik.sk

Kto sme, čo robíme
Nie. Sme porovnávač a máme jedinečnú možnosť porovnávať poisťovne medzi sebou. Zatiaľ čo jedna poisťovňa je vhodná pre mladších vodičov, ďalšia sa pre zmenu sústredí na vybranú klientelu. To isté platí aj u iných typov poistenia – napríklad cestovného či poistenia domácností.
Nie a v tom je naša ohromná výhoda. Ku všetkým poisťovniam pristupujeme rovnako. Žiadnu z poisťovní nepreferujeme a vďaka tomu sa klient môže spoľahnúť na to, že ponuka riešení je skutočne férová a proklientská.
Bez vášho telefónneho čísla sa bohužiaľ neobídeme. Pokiaľ narazíte na ponuku od poisťovne a budete chcieť uzavrieť akúkoľvek zmluvu, budete potrebovať rovnaké osobné údaje, ako na Klik.sk. Všetky osobné údaje podliehajú prísnym pravidlám a garantujeme vám, že sú u nás v bezpečí. Problémy vyplývajúce z nedodržania zásad ochrany osobných údajov nám nestoja v žiadnom prípade za porušenie a boli by sme sami proti sebe.
Nebolo by krásne zariadiť si občiansky preukaz z domova namiesto chodenia na úrad? Rovnako tak k veci pristupujeme aj my a aj cez internet dokážeme mnohokrát viac, ako pri stretnutí na pobočke. Už 600.000 klientov z Českej republiky patrí do našej rodiny a tieto skúsenosti nám pomáhajú neustále sa zlepšovať.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Povinné zmluvné poistenie alebo havarijné poistenie?

Je dobré si urobiť v názvoch poriadok
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Pretože pri dojednaní poistenia cez internet, takzvaným dištančným spôsobom podľa pár. 1820 a ďalej občianskeho zákonníka, platia iné pravidlá. Ak zaplatíte poistenie dojednané cez internet po splatnosti, napríklad len o deň, zmluva zo zákona nevznikne a vy tým pádom nie ste poistenie.
S Klik.sk samozrejme áno! Šetríme vám čas a peniaze, preto po vás nechceme, aby ste museli čokoľvek podpisovať, chodiť na poštu a posielať späť, pretože aj poistnú zmluvu je možné uzavrieť takzvane na diaľku.
Poistenie je platné od dátumu, ktoré je v poistnej zmluve uvedené ako začiatok poistenia. V prípade uzavretia povinného zmluvného poistenia online je zmluva aktivovaná uhradením poistného v splatnosti. Nie je nutné ju podpisovať ani zasielať späť.
Ponúkať poistenie môžu iba subjekty, ktoré majú licenciu Slovenskej národnej banky, preukážu pri skúškach odbornú spôsobilosť a majú poistenie zodpovednosti v minimálnej výške 1.5 mil. eur. Verte nám, že splniť všetky kroky nie je nič ľahké a naraziť na internete na podvodnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poistením, je takmer nemožné.

Prečo by som si mal zariadiť poistku online?

Pretože sa jedná o najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob
Drvivú väčšinu. Občas sa však môže objaviť značka vozidla, na ktorú sú krátke aj samotné poisťovne. Ide napríklad o značky, ktoré nie sú predávané štandardne na európskom trhu alebo vozidlá, ktorých cena je natoľko vysoká, že nemožno vytvoriť povinné či havarijné poistenie štandardnou cestou. V takom prípade je nutná individuálna ponuka priamo od vybranej poisťovne.
Spoluúčasť je čiastka, ktorú budete v prípade škodovej udalosti platiť a podieľať sa tak na škode s poisťovňou.
Spoluúčasť sa líši podľa poisťovne a podľa variantu, ktorý si zvolíte. Niektoré poisťovne ponúkajú aj variantu bez spoluúčasti. Typická spoluúčasť je 5% alebo 200 EUR, najvyššia je väčšinou 10% alebo 400 EUR. Tento aspekt je pri výbere poistenia veľmi dôležitý a veľmi odporúčame si všetky varianty pred podpísaním zmluvy premyslieť.
Áno aj nie. Záleží na výške Vašej spoluúčasti. Napríklad hlásenie rozbitého skla za 180 EUR pri spoluúčasti 200 EUR nedáva veľmi veľký ekonomický zmysel.
Za každú nahlásenú škodovú udalosť strácate vyjazdené bonusové mesiace.
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.

Havarijné poistenie? S Klik.sk je to ľahké

Porovname vám ceny skôr, ako poviete "klik"
Čím skôr tak urobíte, tým rýchlejšie bude všetko vybavené a tým skôr budete mať od poisťovne k dispozícii poistné plnenie.
To je problém. Základom je všetko dokumentovať. Pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu dokumentovať nemôžete, obráťte sa na poisťovňu ihneď v momente, keď škodu objavíte a individuálne sa dohodnite.
Havarijné poistenie je štandardne dohodnuté na dobu jedného roka a je automaticky predĺžené, pokiaľ nie je zmluva vypovedaná najneskôr šesť týždňov pred dátumom výročia havarijného poistenia. To znamená, že ak chcete zrušiť havarijné poistenie, mali by ste zaslať výpoveď ideálne dva mesiace pred výročným dátumom dojednania na adresu poisťovne, u ktorej máte poistenie dohodnuté.
Obráťte sa na nás. Ak vám zmení poisťovňa cenu havarijného poistenia, máte právo vypovedať zmluvu do 30 dní od dátumu oznámenia o zmene poistného.
Meno, adresu a rodné číslo (alebo IČO v prípade organizácie) poistníka, teda osoby, ktorá uzatvárala poistenie. Ďalej číslo poistnej zmluvy a dôvod výpovede.

Najčastejšie otázky a odpovede - Havarijné poistenie

Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie je zodpovedané, budeme radi za odoslanie vášho dotazu na info@klik.sk.