agent
agent

Komplexné poistenie auta na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie auta. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Groupama
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Najnovšie články na Klik.sk

 Skoro každý vodič si počas života vysníval auto, ktoré by raz chcel vlastniť alebo si ho už aj doprial. Po akých značkách ale Slováci túžia a aké sú trendy v automobilovom sektore? Vkus ľudí sa mení ...
2019-11-18
Dojazd 800 kilometrov na elektrinu a neopakovateľný dizajn. Elon Musk predstavil nový model automobilky, ktorá je symbolom elektromobility. Štvordverový pick-up sa už dá objednávať. Na začiatku 80-tyc...
2020-02-14
Otázka ako poistiť auto z druhej ruky, je po kúpe ojazdeného vozidla jedna z najdôležitejších. Či už auto kupujete z autobazáru, alebo od fyzickej osoby, povinné zmluvné poistenie pri prihlásení vozid...
2020-05-31
Výber havarijného poistenia je vždy veľmi dôležitý krok, ktorý si treba poriadne premyslieť. Havarijné poistenie poskytne majiteľovi automobilu poistné plnenie v prípade poistnej udalosti, ako napríkl...
2022-10-18

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S., november 2021
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Petr D., november 2021
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D., november 2022

Komplexné poistenie auta na Klik.sk

S Klik.sk ide všetko jednoducho. Jednoducho vám na porovnanie povinného zmluvného poistenia aj havarijného poistenia stačí iba niekoľko minút. Po zadaní základných údajov o vás a o vozidle vám ihneď ukážeme, koľko eur stojí povinné a havarijné poistenie a samotný výber potom závisí na vás. Povinné zmluvné poistenie je povinné poistenie, ktoré musí mať každé vozidlo predtým, než s ním vyjdete na akúkoľvek cestu. Havarijné poistenie je dobrovoľné a nepovinné poistenie - jeho obrovskou výhodou je ale fakt, že chráni vás a škody, ktoré sú spôsobené vášmu vozidlu v prípade havárie.

Po vyplnení formulára vám najskôr zobrazíme ceny povinného zmluvného poistenia. V závislosti na vybranej poisťovni budeme potrebovať niekoľko doplňujúcich údajov o vozidle na výpočet havarijného poistenia. Ku konkrétnej ponuke povinného zmluvného poistenia vám spočítame možné varianty havarijného poistenia. Môžete si vybrať takzvaný "All-Risk" variant havarijného poistenia pre všetky prípady (havárie, živel, odcudzenie), alebo si nakombinujete iba riziká, ktoré vás zaujímajú.

Niektoré havarijné riziká v zjednodušených variantoch je možné zvoliť ako pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu. Nemusíte sa tak zaoberať priamo havarijným poistením a vo výsledku môžete značnú časť financií ušetriť. Berte ale do úvahy, že pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu vás ani zďaleka neuchráni toľko, ako klasické havarijné poistenie. Ak chcete ušetriť, obráťte sa na našich špecialistov, ktorí vám pomôžu zostaviť poistenie na mieru a zároveň zistia, aké sú aktuálne platné zľavy.

Čo je povinné zmluvné poistenie?

Ako už sám názov napovedá, jedná sa o poistenie, ktoré je zo zákona povinné - povinné pre každého vlastníka/prevádzkovateľa motorového vozidla. Ide o poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou vlastného vozidla. V zásade poskytuje toto poistenie finančnú kompenzáciu nákladov za škody, ktoré sú spôsobené poisteným vozidlom. Môže ísť o škody na zdraví, živote či majetku tretích osôb. Dôležité je, že sa nevzťahuje iba na škody osôb v iných vozidlách, ale aj na osoby idúce v tom istom automobile (okrem vodiča). Uveďme si jeden príklad: Žena viezla vo svojom vozidle svoje dve deti do školy. Na križovatke nedala prednosť v jazde a došlo k stretu s iným vozidlom. Bola teda vinníkom škody. Pretože mala uzavreté povinné zmluvné poistenie, bola z neho hradená oprava vozidla, ktorému spôsobila škodu, kompenzácia zdravotných komplikácií vodiča druhého vozidla a tiež liečba jej detí. Opravu vlastného vozidla si však musela hradiť sama.

Čo je havarijné poistenie?

Havarijné poistenie už nie je poistením zodpovednosti, ale majetkovým poistením. Chráni teda majetok poisteného. Vzťahuje sa na škody na vlastnom vozidle, ktoré sú vzniknuté buď spôsobenou dopravnou nehodou alebo ďalšími rizikami. Medzi tie radíme vandalizmus, odcudzenie alebo prírodnú katastrofu. Jedná sa o veľmi potrebné poistenie najmä v prípade novších a drahších automobilov, kde sa môžu čiastky za opravy auta šplhať k desiatkam tisíc eur. Pri havarijnom poistení sa tiež často rieši tzv. spoluúčasť. Ide o percento, ktoré si zo škody bude hradiť poistený sám. Ak je napríklad spoluúčasť stanovená na 5 %, na vozidlo spadne strom a škoda bude vyčíslená na 10 000 eur, bude poisťovňou vzhľadom na 5% spoluúčasť vyplatených iba 9 500 eur.

Na záver si to v krátkosti zhrňme. Povinné zmluvné poistenie je povinné a kryje škody, ktoré prevádzkou svojho vozidla spôsobíte tretím osobám. Havarijné poistenie je dobrovoľné a kryje škody, ktoré sú spôsobené na vašom vlastnom vozidle, či už dopravnou nehodou, vandalizmom, odcudzením alebo prírodnými vplyvmi.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.