agent
agent

Komplexné poistenie auta na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie auta. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Do kalkulačky zadáte pár údajov
Vyplnenie potrebných informácií je záležitosťou niekoľkých sekúnd. Na výpočet potrebujeme len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás spoľahlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás všetky ponuky
Na vygenerovanom prehľade uvidíte dostupné ponuky poistenia, zoradené od najlacnejšie po najdrahšiu. Ihneď uvidíte, koľko ušetríte.
3
Vyberte si tú najlepšiu ponuku
Naše porovnanie cien je úplne zadarmo a ľahko si vyberiete ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje.

Klik.sk vám prináša veľa zaujímavých článkov

auto-s-privesom
Keď je reč o PZP, väčšina z nás si v mysli automaticky vybaví auto, prípadne motorku. Ale existuje celý rad ďalších vozidiel, ktoré tiež musia byť poistené. Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poisteni...
muz-v-tesle
Umelá inteligencia (AI), inak známa aj ako strojové učenie, predstavuje revolúciu. Jej potenciál môže byť využitý asi v každom odvetví, najmä v tých technologických. Do tejto kategórie patrí aj automo...
zena-na-elektrickej-kolobezke
Áno, je to pravda. Elektrické kolobežky budú musieť mať povinné zmluvné poistenie. Túto povinnosť zavádza smernica Európskeho parlamentu. V tomto článku vám priblížime všetko, čo by ste o tejto zmene ...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Zákonné poistenie musí mať každé vozidlo prihlásené na dopravnom inšpektoráte. Slúži na krytie zodpovednosti vodiča za škodu, ktorú svojím vozidlom spôsobí niekomu inému. Z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a kryje škody na vlastnom vozidle.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne je možné podať výpoveď poistenia ku koncu poistného obdobia s dodržaním výpovednej lehoty 6 týždňov.
Zelenú kartu odosielam elektronicky ihneď po dojednaní. Väčšina poisťovní vystavuje zelenú kartu na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (je platná jeden mesiac, prípadne dlhšie). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak poistné nie je uhradené do dátumu splatnosti, poistenie a tiež aj zelená karta nebudú platné.
Parametrov je veľa – model a značka vozidla, vek držiteľa auta, jeho trvalé bydlisko... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj škodovosť, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju veľa kritérií.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Petr D.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Komplexné poistenie auta na Klik.sk

S Klik.sk ide všetko jednoducho. Na porovnanie povinného zmluvného poistenia aj havarijného poistenia stačí iba niekoľko minút. Po zadaní základných údajov o vozidle a jeho držiteľovi vám ihneď ukážeme, koľko eur stojí PZP a havarijné poistenie a samotný výber potom závisí na vás. Povinné zmluvné poistenie je povinné poistenie, ktoré musí mať každé vozidlo predtým, než s ním vyjdete na akúkoľvek cestu. Havarijné poistenie je dobrovoľné a nepovinné poistenie - jeho obrovskou výhodou je ale fakt, že kryje škody, ktoré sú spôsobené vášmu vozidlu v prípade havárie.

Na začiatku vypĺňania formulára si vyberiete, či si chcete porovnať ceny PZP, havarijného poistenia alebo obidvoch poistení. Následne vyplníte všetky potrebné údaje a kalkulačka vám zobrazí všetky dostupné ponuky. Všetky zobrazené ceny sú konečné, neplatíte nič navyše.

Vybrané riziká v zjednodušených variantoch je možné zvoliť ako pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu. Nemusíte sa tak zaoberať priamo havarijným poistením a vo výsledku môžete značnú časť financií ušetriť. Berte ale do úvahy, že ak máte novšie auto, pripoistenie k PZP aj s kvalitným asistenčnými službami, vás ani zďaleka neuchráni tak, ako klasické havarijné poistenie. Ak chcete ušetriť, obráťte sa na našich špecialistov, ktorí vám pomôžu zostaviť poistenie na mieru.

Čo je povinné zmluvné poistenie?

Ako už názov napovedá, ide sa o poistenie, ktoré je zo zákona povinné, a to pre každého vlastníka/prevádzkovateľa automobilu alebo iného typu vozidla. Ide o poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. V zásade poskytuje toto poistenie finančnú kompenzáciu nákladov za škody, ktoré sú spôsobené poisteným vozidlom. Môže ísť o škody na zdraví, živote či majetku tretích osôb. Dôležité je, že sa nevzťahuje iba na škody osôb v iných vozidlách, ale aj na osoby idúce v tom istom automobile (okrem vodiča). Uveďme si jeden príklad: Žena viezla vo svojom vozidle svoje dve deti do školy. Na križovatke nedala prednosť v jazde a došlo k stretu s iným vozidlom. Bola teda vinníkom nehody. Pretože mala uzatvorené povinné zmluvné poistenie, bola z neho uhradená oprava vozidla, ktorému spôsobila škodu, kompenzácia zdravotných komplikácií vodiča druhého vozidla a tiež ošetrenie jej detí. Opravu vlastného vozidla si však musela hradiť sama.

Čo je havarijné poistenie?

Havarijné poistenie nie je poistením zodpovednosti, ale majetkovým poistením. Chráni teda majetok poisteného, konkrétne jeho auto. Vzťahuje sa na škody na vlastnom vozidle, ktoré sú vzniknuté buď spôsobenou dopravnou nehodou, alebo ďalšími rizikami. Medzi tie radíme vandalizmus, odcudzenie alebo prírodnú katastrofu. Jedná sa o veľmi užitočné poistenie najmä v prípade novších a drahších automobilov, kde sa môžu čiastky za opravy auta vyšplhať až k desiatkam tisíc eur. Pri havarijnom poistení sa tiež často rieši tzv. spoluúčasť. Ide o percento, ktoré si zo škody bude hradiť poistený sám. Ak je napríklad spoluúčasť stanovená na 5 %, na vozidlo spadne strom a škoda bude vyčíslená na 10 000 eur, bude poisťovňou vzhľadom na 5 % spoluúčasť vyplatených iba 9 500 eur.

Na záver si to v krátkosti zhrňme. Povinné zmluvné poistenie je povinné a kryje škody, ktoré prevádzkou svojho vozidla spôsobíte tretím osobám. Havarijné poistenie je dobrovoľné a kryje škody, ktoré sú spôsobené na vašom vlastnom vozidle, či už dopravnou nehodou, vandalizmom, odcudzením alebo prírodnými živlami.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.