agent
agent

Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie auta. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Niečo na čítanie

auto-s-privesom
Keď je reč o PZP, väčšina z nás si v mysli automaticky vybaví auto, prípadne motorku. Ale existuje celý rad ďalších vozidiel, ktoré tiež musia byť poistené. Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poisteni...
muz-v-tesle
Umelá inteligencia (AI), inak známa aj ako strojové učenie, predstavuje revolúciu. Jej potenciál môže byť využitý asi v každom odvetví, najmä v tých technologických. Do tejto kategórie patrí aj automo...
zena-na-elektrickej-kolobezke
Áno, je to pravda. Elektrické kolobežky budú musieť mať povinné zmluvné poistenie. Túto povinnosť zavádza smernica Európskeho parlamentu. V tomto článku vám priblížime všetko, čo by ste o tejto zmene ...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie na Klik.sk

Povinné zmluvné poistenie je základné poistenie pre každé vozidlo, ktoré je na pozemnej komunikácii prevádzkované. Zjednodušene povedané, bez tohto poistenia vlastne žiadne vozidlo nesmie nikdy vyjsť na cestu a jedine tak je vodič ochránený pred mnohokrát miliónovou škodou, ktorá môže jazdou s nepoisteným vozidlom vzniknúť. Doklad o zaplatenom povinnom zmluvnom poistení sa nazýva zelená karta (ktorá už v dnešnej dobe paradoxne nemusí byť zelená) a pri akejkoľvek cestnej kontrole je povinnosť sa týmto dokladom preukázať. Povinné zmluvné poistenie kryje škody, ktoré spôsobíte niekomu inému – nekryje tak škody na vašom vozidle. Na to je potrebné havarijné poistenie, ktoré je dobrovoľné.

Sme porovnávač Klik.sk a obratom pre vás nájdeme najlacnejšie povinné zmluvné poistenie. Ako? Jednoducho porovnáme všetky poisťovne. Všetky ponuky pre vás prehľadne zoradíme, takže ihneď uvidíte, ktorá poisťovňa vám ponúka najlacnejší variant povinného zmluvného poistenia. Ihneď tiež uvidíte obsiahnuté pripoistenia a limity poistného plnenia. Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie u nás stojí dokonca menej ako stovky eur. Na túto cenu sa dostane starší vodič, ktorý jazdí bez nehôd, býva v malom meste a jazdí v aute s nízkym obsahom motora, aj pre všetkých ostatných vodičov však dokážeme vyhľadať tie najlepšie ceny. Ak si viac ceníte bezpečie a cena pre vás nie je taká dôležitá, vďaka prehľadnému porovnaniu pre vás dokážeme vyhľadať aj povinné zmluvné poistenie s vyššími limitmi, ktoré vás potom v prípade dopravnej nehody spoľahlivo ochráni.

Hľadáte čo najlacnejšie povinné zmluvné poistenie?

Vždy si zistite, aké aktuálne zľavy sú na trhu k dispozícii. Stačí, keď nám zavoláte. Vyberte si nižšie limity poistného plnenia. Čím nižší limit, tým nižšia cena. Pre náročnejších klientov však ponúkame aj vyššie limity. Ďalej zvoľte ročnú frekvenciu platenia. Za štvrťročné či polročné platby býva obvykle prirážka na poistnom. Pokiaľ však nechcete platiť veľa peňazí v jeden okamih, môžete si pochopiteľne cenu rozdeliť a tým uľaviť peňaženke pri vynakladaní výdavkov naraz.

Zvážte, ktoré pripoistenia potrebujete, každé pripoistenie zvyšuje cenu. Sú pripoistenia, ktoré určite oceníte - napríklad ak žijete v blízkosti lesa, pravdepodobne sa vám môže hodiť pripoistenie stretu so zverou. Súčasne ale existujú pripoistenia, ktorých absenciou toho vo vašom prípade veľa nepokazíte. Jeden príklad za všetky? Ak vlastníte staršie vozidlo a výmena predného skla je záležitosťou niekoľkých desiatok či stoviek eur, pripoistenie čelného skla pre vás výhodné nie je.

Je možné ušetriť na bonusoch?

Nechajte si u našich špecialistov zadarmo overiť vaše bonusové mesiace. Môžete si ich previesť zo starej poistky a v konečnej cene dokážu vyčarovať skutočne oveľa lepšiu cenu, podľa dostupných informácií môžu bonusy znížiť cenu aj o viac ako polovicu. Pamätajte, že cenu vášho povinného zmluvného poistenia ovplyvňuje najmä váš vek a bydlisko, výkon motora vášho auta a ako bezpečne ste v minulosti jazdili. Tieto aspekty porovnáva prakticky každá poisťovňa, každá má však navyše ešte svoje interné a špecifické aspekty. Preto je dobré porovnať rôzne poisťovne, každá vám totiž za takmer totožný produkt dokáže ponúknuť odlišnú cenu.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.