agent
agent

Poistenie auta proti krádeži na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšiu havarijnú poistku. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá Vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Ďalšie užitočné informácie o havarijnom poistení

Havarijné poistenie je poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom aute. Ak niekto spôsobí škodu vám, bude vám škoda vyplatená z povinného zmluvného poistenia toho, kto škodu...
Aké sú možnosti spoluúčasti pri havarijnom poistení? Spoluúčasť sa líši podľa poisťovne a podľa variantu, ktorý si zvolíte. Niektoré poisťovne ponúkajú aj variantu bez spoluúčasti. Typická spoluúčasť ...
Havarijné poistenie je také poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom vozidle. Jednoducho povedané - ak je vám spôsobená škoda, zaplatí sa z povinného zmluvného poistenia t...
Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie ...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného zmluvného poistenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.
Ďalšie otázky a odpovede

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Poistenie auta proti krádeži na Klik.sk

Havarijné poistenie je také poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom vozidle. Jednoducho povedané - ak je vám spôsobená škoda, zaplatí sa z povinného zmluvného poistenia toho, kto nehodu spôsobil. Pokiaľ ste ale spôsobili škodu vy a napríklad si rozbili auto, nikto vám nič nezaplatí - teda do doby, než budete mať havarijné poistenie. Súčasťou havarijnej poistky je aj poistenie proti krádeži, pretože opäť platí, že pokiaľ vám ukradnú vozidlo a vy nebudete poistený, nedostanete nič. Aj preto je havarijné poistenie veľmi obľúbený produkt, ktorý vás ochráni v mnohých prípadoch.

Poistenie auta proti krádeži je výrazne lacnejšie, než si myslíte. Pre staršie auto už od 18 EUR za rok. Ak je pre vás auto dôležité, napríklad s ním jazdíte do práce, bude sa vám toto poistenie auta hodiť. U nás si môžete vybrať zo širokej ponuky, môžete si ho dojednať samostatne alebo v balíčku s povinným zmluvným poistením alebo havarijným poistením.

Čo robiť, ak hľadáte poistenie auta proti krádeži

Stanovte si správne poistnú hodnotu. To je čiastka, ktorú by ste dostali v prípade odcudzenia a ktorá by sa mala rovnať aktuálnej hodnote vozidla. Ak neviete, my vám poradíme. Táto hodnota je veľmi dôležitá - dávajte pozor na podpoistenie. Súčasne voľte cenu rozumne, poisťovňa váš návrh nemusí akceptovať a hoci si vašu 20 rokov starú Octaviu ceníte duševne na státisíce eur, také vyčíslenie nie je rozumné a určite u poisťovne neprejde.

Aj staršie auto si môžete jednoducho poistiť proti krádeži. Napríklad na fixnú poistnú čiastku 2 000 EUR. Nezabudnite však, že hodnota vozidla každým rokom klesá. Ak si chcete poistiť nové auto, zvážte poistenie GAP. Dostanete vždy ekvivalent hodnoty nového vozidla bez časového opotrebovania. Pokiaľ ste si tak kúpili napríklad vozidlo za státisíce a využijete poistenie GAP, v prípade škody či krádeže vám poisťovňa túto čiastku vyplatí celú, hoci trhovo hodnota vozidla po niekoľkých mesiacoch klesla.

Obľúbené pripoistenie sú tiež stret so zverou, živlami a vandalizmus. Ak chcete byť chránení komplexne, pozrite sa na havarijné poistenie variantu Allrisk. Zistite tiež, u koho máte dohodnuté zákonné poistenie vozidiel. Väčšinou pri kombinácii poistiek dostanete zľavu.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.