main_home_img
main_home_img

Poistenie domácnosti na Klik.sk

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie domácnosti. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
Allianz poisťovňa
Generali
Union
Uniqa
Wüstenrot

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Do kalkulačky zadáte pár údajov
Vyplnenie potrebných informácií je záležitosťou niekoľkých sekúnd. Na výpočet potrebujeme len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás spoľahlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás všetky ponuky
Na vygenerovanom prehľade uvidíte dostupné ponuky poistenia, zoradené od najlacnejšie po najdrahšiu. Ihneď uvidíte, koľko ušetríte.
3
Vyberte si tú najlepšiu ponuku
Naše porovnanie cien je úplne zadarmo a ľahko si vyberiete ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje.

Najnovšie články na Klik.sk

zaplaveny doma
Téma poistenia majetku nepatrí medzi tie najzáživnejšie. Nie každý jej venuje náležitú pozornosť a preto sa často stáva, že ľudia pri poisťovní svojho majetku zistia, že nevedia, aký je rozdiel medzi ...
rozbite celne sklo
 Či už jazdíte na veľkom SUV, športovom aute alebo malom hatchbacku, musíte ho mať poistené. Povinné zmluvné poistenie dnes nezahŕňa iba krytie zodpovednosti za škodu, ale môže chrániť vaše auto aj v ...
žena na pláži
Keď sa rozhodnete cestovať do zahraničia a poistiť, narazíte na veľa ponúk cestovného poistenia. Každá má inú cenu a podmienky, a preto nie je jednoduché si hneď vybrať. Stačí mať pritom na pamäti týc...
small_crash
Výber havarijného poistenia je vždy veľmi dôležitý krok, ktorý si treba poriadne premyslieť. Havarijné poistenie poskytne majiteľovi automobilu poistné plnenie v prípade poistnej udalosti, ako napríkl...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Poistenie domácnosti sa vzťahuje na vybavenie bytu alebo domu. Bežne zahŕňa nábytok, elektrospotrebiče, televíziu, rádio, knihy, oblečenie, športové potreby, ceniny, šperky, klenoty a ďalšie veci, ktoré určíte. Poistenie nehnuteľnosti zahŕňa stavbu ako takú, teda steny, stropy, strechu, okná, odkvapy, omietky a pod. Ak vám spadne pri víchrici strom na dom a poškodí strechu, poistenie domácnosti nestačí a budete potrebovať poistenie nehnuteľnosti.
Najčastejšie sú to škody spôsobené živelnými udalosťami, krádežou, vlámaním či vandalizmom. Živelné udalosti zahŕňajú napríklad požiar, výbuch, zosuv pôdy, víchricu, povodeň a mnohé iné. Ďalšie poistenie, ktoré si v rámci poistenia domova môžete dojednať, zahŕňa poistenie proti škodám na elektrospotrebičoch spôsobených prepätím v sieti, poistenie rozbitia okien alebo poistenie proti posprejovaniu fasády.
Áno! S poistením domácnosti a nehnuteľnosti je v prípade niektorých produktov možné dojednať spolu s nimi aj poistenie zodpovednosti nielen pre vlastníka nehnuteľnosti, ale aj pre ďalších členov domácnosti.
Ide o veľmi dôležitý faktor pri výbere poistenia domova. Zjednodušene je limit plnenia maximálna suma, ktorú môžete od poisťovne dostať. V dnešnej dobe sa z dôvodu rýchlo rastúcich cien nehnuteľností a zvýšenej inflácie veľmi často rieši podhodnotenie týchto limitov. Poisťovňa by potom v takýchto prípadoch vyplatila len zmluvne dohodnutú sumu, hoci cena nehnuteľnosti môže byť aj dvojnásobná.
Áno. V tomto prípade je dôležité poistenie nehnuteľnosti, ktoré kryje škody na dome ako takom, ako aj poistenie domácnosti, ktoré má za úlohu kryť škody vo vnútri stavby.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Poistenie domácnosti na Klik.sk

Ceny poistenia domácnosti a nehnuteľnosti na rozdiel od cien poistenia auta majú tendenciu klesať, a ak si zjednáte novú poistku, pravdepodobne výrazne ušetríte alebo dostanete lepšiu poistku za rovnakú cenu. Táto skutočnosť platí už dlhodobo a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mala v blízkej dobe zmeniť.

Ako sa líšia poistenie domácnosti a nehnuteľnosti

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na vybavenie bytu alebo domu. Bežne zahŕňa nábytok, elektrospotrebiče, televíziu, rádiá, knihy, oblečenie, športové potreby, ceniny, šperky, klenoty a ďalšie veci, ktoré určíte. Súčasne môžu byť poistené aj takzvané stavebné súčasti, ktorými sa rozumie napríklad plávajúca podlaha, kuchynská linka alebo obklady stien a stropov. Do poistenia spadajú obvykle aj priestory mimo bytu, napríklad pivnica.

Poistenie nehnuteľnosti chráni stavbu ako takú, teda steny, stropy, strechu, okná, odkvapy, omietky a pod.. Ak vám spadne pri víchrici strom na dom a poškodí strechu, poistenie domácnosti nestačí a budete potrebovať poistenie nehnuteľnosti. Poistenie nehnuteľnosti môže zahŕňať vedľajšie stavby, do ktorých sa radí plot, kôlňa, záhradný domček alebo bazén. Na Klik.sk je možné spočítať ponuky ako pre poistenie domácnosti, tak aj pre poistenie nehnuteľnosti.

Ak ste vlastníkom nehnuteľnosti, či už je to byt alebo dom, mali by ste mať vždy uzatvorené poistenie domácnosti a nehnuteľnosti. Ak bývate v prenájme, a ak v ňom máte svoje vybavenie, zvážte poistenie domácnosti tiež.

Čo kryje poistenie domácnosti a nehnuteľnosti

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti kryje širokú škálu rizík. Najčastejšie ide o škody spôsobené krádežou, vlámaním, vandalizmom a prírodným živlom. Živelné udalosti zahŕňajú požiar, výbuch, zosuv pôdy, víchricu a môžu obsahovať aj povodeň. Poistenie proti povodniam je špecifické, v niektorých prípadoch ani nie je možné jeho dojednanie, pokiaľ sa váš byt alebo dom nachádza v zóne častých povodní. Na zistenie, či je možné vašu nehnuteľnosť poistiť a za akú cenu, používajú poisťovne povodňové mapy. Pri poistení proti riziku povodní preto odporúčame vždy starostlivo skontrolovať poistné podmienky.

Ďalšie poistenie, ktoré si v rámci poistenia domova môžete dohodnúť, zahŕňa poistenie proti škodám na elektrospotrebičoch spôsobených prepätím v sieti, poistenie rozbitia okien alebo poistenie proti posprejovaniu fasády.

Častým problémom býva poistenie proti zatečeniu vody do bytu alebo domu pri daždi. V mnohých prípadoch toto poistenie nie je obsiahnuté v štandardnej poistke, hoci si to mnoho klientov myslí. Ak chcete mať istotu, je nutné si skontrolovať poistné podmienky a v prípade potreby toto riziko pripoistiť.

S poistením domácnosti a nehnuteľnosti môžete získať aj poistenie zodpovednosti proti škodám z občianskeho života nielen pre vás, ale aj pre ďalších členov domácnosti. Poistenie zodpovednosti vás chráni proti škodám, ktoré môžete spôsobiť svojim konaním tretím osobám. Váš pes zhodí nešťastnou náhodou cyklistu, ktorý si zlomí nohu, alebo vytopíte susedov pod vami.

Ako si dojednať poistenie domácnosti online

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti si teraz môžete dohodnúť online bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Po vyplnení troch základných údajov o vašej domácnosti alebo nehnuteľnosti dostanete prehľadne zoradené ponuky poisťovní. V prípade záujmu obdržíte zmluvu a všetku dokumentáciu na e-mail. Zmluvu nemusíte podpisovať ani posielať späť. Akceptujete ju tým, že ju zaplatíte. Tento spôsob uzatvárania zmlúv sa nazýva uzavretie zmluvy na diaľku a upravuje ho Občiansky zákonník.

Limity poistného plnenia

Dôležitým faktorom pri každom poistení je limit poistného plnenia. Táto čiastka udáva maximálnu sumu, ktorú vám poisťovňa vyplatí v prípade poistnej udalosti.

Limit plnenia je v zmluve stanovený pre každé poistné riziko. Môže byť stanovený absolútnou čiastkou alebo ako percento z hodnoty domácnosti alebo nehnuteľnosti. Napríklad peniaze v domácnosti môžu mať limit plnenia vo výške 1 000 eur, čo znamená, že v prípade vyhorenia domácnosti dostanete maximálne 1 000 eur ako kompenzáciu za zničené peniaze.

Príkladom percentuálnych limitov sú napríklad elektrospotrebiče, pri ktorých môže byť limit poistného plnenia stanovený ako 15 % poistnej hodnoty domácnosti. Všeobecne platí, že čím vyšší limit, tým drahšie je poistenie. Odporúčame vyberať si poistenie s rozvahou. Nie vždy je najlepšie vybrať najlacnejší, ale súčasne ani najdrahší variant.

Kde nájdem viac informácií?

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti poistenia. Tiež odporúčame navštíviť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.