agent_home_nem_img
agent_home_nem_img

Poistenie nehnuteľnosti na Klik.cz

Nájdeme vám najvýhodnejšie poistenie nehnuteľnosti. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
Allianz poisťovňa
Generali
Union
Uniqa
Wüstenrot

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Najnovšie články na Klik.sk

 Skoro každý vodič si počas života vysníval auto, ktoré by raz chcel vlastniť alebo si ho už aj doprial. Po akých značkách ale Slováci túžia a aké sú trendy v automobilovom sektore? Vkus ľudí sa mení ...
2019-11-18
Otázka ako poistiť auto z druhej ruky, je po kúpe ojazdeného vozidla jedna z najdôležitejších. Či už auto kupujete z autobazáru, alebo od fyzickej osoby, povinné zmluvné poistenie pri prihlásení vozid...
2020-05-31
Dojazd 800 kilometrov na elektrinu a neopakovateľný dizajn. Elon Musk predstavil nový model automobilky, ktorá je symbolom elektromobility. Štvordverový pick-up sa už dá objednávať. Na začiatku 80-tyc...
2020-02-14
Výber havarijného poistenia je vždy veľmi dôležitý krok, ktorý si treba poriadne premyslieť. Havarijné poistenie poskytne majiteľovi automobilu poistné plnenie v prípade poistnej udalosti, ako napríkl...
2022-10-18

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Poistenie domácnosti sa vzťahuje na vybavenie bytu alebo domu. Bežne zahŕňa nábytok, elektrospotrebiče, televíziu, rádio, knihy, oblečenie, športové potreby, ceniny, šperky, klenoty a ďalšie veci, ktoré určíte. Poistenie nehnuteľnosti zahŕňa stavbu ako takú, teda steny, stropy, strechu, okná, odkvapy, omietky a pod. Ak vám spadne pri víchrici strom na dom a poškodí strechu, poistenie domácnosti nestačí a budete potrebovať poistenie nehnuteľnosti.
Najčastejšie sú to škody spôsobené krádežou, vlámaním, vandalizmom a živelnými udalosťami. Živelné udalosti zahŕňajú požiar, výbuch, zosuv pôdy, víchricu a môžu zahŕňať povodeň. Ďalšie poistenie, ktoré si v rámci poistenia domova môžete objednať, zahŕňa poistenie proti škodám na elektrospotrebičoch spôsobených prepätím v sieti, poistenie rozbitia okien alebo poistenie proti posprejovaniu fasády.
Áno! S poistením domácnosti a nehnuteľnosti je možné, u niektorých produktov, dohodnúť spolu s nimi aj poistenie zodpovednosti nielen pre vás, ale aj pre ďalších členov domácnosti.
Ide o veľmi dôležitý faktor pri výbere poistenia domova. Zjednodušene je limit plnenia suma, ktorú maximálne môžete od poisťovne dostať. V dnešnej dobe sa z dôvodu rýchlo rastúcich cien nehnuteľností a zvyšujúcej sa inflácie veľmi často rieši podhodnotenie týchto limitov. Poisťovňa by potom v takýchto prípadoch vyplatila len zmluvne dohodnutú sumu, hoci je napríklad cena nehnuteľnosti dvojnásobná.
Áno. V tomto prípade je dôležité poistenie nehnuteľnosti, ktoré kryje škody na dome ako takom, ako aj poistenie domácnosti, ktoré má za úlohu kryť škody vo vnútri stavby.

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S., november 2021
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S., november 2021
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D., november 2022

Poistenie nehnuteľnosti na Klik.cz

Zatiaľ čo cena poistenia automobilov stále stúpa, pri poistení nehnuteľnosti a domácnosti platí úplne opačná situácia. Aj z toho dôvodu je dobré poistenie nehnuteľnosti začať riešiť v spolupráci s Klik.sk, kde vysoké percento klientov dokáže vďaka našej kalkulačke výrazne ušetriť.

Líšia sa poistenie nehnuteľnosti a domácnosti?

Zatiaľ čo poistenie domácnosti sa vzťahuje na samotné vybavenie domu či bytu, či už ide o nábytok, elektrospotrebiče alebo napríklad uložené šperky či peniaze, poistenie nehnuteľnosti sa sústredí na stavbu ako takú. Pri poistení nehnuteľnosti sú tak predmetom poistky napríklad steny, strecha, stropy, odkvapy, ale aj napríklad bazény, kôlne či ďalšie vedľajšie stavby. Oba druhy poistenia sa však aj napriek rozdielnosti navzájom prelínajú.

Ak vlastníte nehnuteľnosť, či už je to byt alebo dom, mali by ste mať vždy dohodnuté poistenie domácnosti a nehnuteľnosti. Ak bývate v prenájme, a ak v ňom máte svoje vybavenie, potom je určite dobré zvážiť toto poistenie tiež.

Čo kryje poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti kryje veľmi širokú škálu rizík. Najčastejšie ide o živelné udalosti – požiare, výbuchy, zosuvy pôdy, víchrica či povodne. Poistenie proti povodniam je však veľmi špecifické a v Slovenskej republike nájdete mnoho nehnuteľností, ktoré na tento účel dokonca ani nemožno poistiť. Dôvodom je, že sa nehnuteľnosť nachádza v oblasti častých povodní, čo možno zistiť v povodňových mapách.

Poistenie nehnuteľnosti sa vám môže hodiť aj v prípade riešenia posprejovanej fasády či rozbitého okna. Častým problémom býva poistenie proti natečeniu vody do bytu alebo domu pri daždi. V mnohých prípadoch toto poistenie nie je obsiahnuté v štandardnej poistke, hoci si to mnoho zákazníkov poisťovní myslí. Ak chcete mať istotu, je nutné si skontrolovať poistné podmienky, a v prípade potreby toto riziko pripoistiť.

S poistením nehnuteľnosti a domácnosti môžete získať aj poistenie zodpovednosti proti škodám z občianskeho života nielen pre vás, ale aj pre ďalších členov domácnosti. Poistenie zodpovednosti vás chráni proti škodám, ktoré môžete spôsobiť svojim konaním druhým. Váš pes zhodí nešťastnou náhodou cyklistu, ktorý si zlomí nohu, alebo vytopíte susedov pod vami.

Ako si dojednať poistenie nehnuteľnosti online

Poistenie nehnuteľnosti si teraz môžete zjednať online bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Po vyplnení troch základných údajov o vašej nehnuteľnosti dostanete prehľadne zoradené ponuky poisťovní. V prípade záujmu obdržíte zmluvu a všetku dokumentáciu na email. Zmluvu nemusíte podpisovať ani posielať späť. Akceptujete ju tým, že ju zaplatíte. Tento spôsob uzatvárania zmlúv sa nazýva uzavretie zmluvy na diaľku a upravuje ho občiansky zákonník.

Ako je to s limitmi poistného plnenia

Limity poistného plnenia sú veľmi dôležitým faktorom nielen v prípade poistenia nehnuteľnosti. Táto čiastka totiž hovorí, koľko vám poisťovňa maximálne vyplatí v prípade poistnej udalosti. Všeobecne potom platí, že čím je limit poistného plnenia vyšší, tým vyššia je aj cena poistky. Pred uzavretím je preto dobré zvážiť, aké limity sú pre vás dostačujúce.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktorej nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.