Všeobecne o Klik.sk

Kto sme, čo robíme
Nie. Sme porovnávač a máme jedinečnú možnosť porovnávať poisťovne medzi sebou. Zatiaľ čo jedna poisťovňa je vhodná pre mladších vodičov, ďalšia sa pre zmenu sústredí na vybranú klientelu. To isté platí aj u iných typov poistenia – napríklad cestovného či poistenia domácností.
Nie a v tom je naša ohromná výhoda. Ku všetkým poisťovniam pristupujeme rovnako. Žiadnu z poisťovní nepreferujeme a vďaka tomu sa klient môže spoľahnúť na to, že ponuka riešení je skutočne férová a proklientská.
Bez vášho telefónneho čísla sa bohužiaľ neobídeme. Pokiaľ narazíte na ponuku od poisťovne a budete chcieť uzavrieť akúkoľvek zmluvu, budete potrebovať rovnaké osobné údaje, ako na Klik.sk. Všetky osobné údaje podliehajú prísnym pravidlám a garantujeme vám, že sú u nás v bezpečí. Problémy vyplývajúce z nedodržania zásad ochrany osobných údajov nám nestoja v žiadnom prípade za porušenie a boli by sme sami proti sebe.
Nebolo by krásne zariadiť si občiansky preukaz z domova namiesto chodenia na úrad? Rovnako tak k veci pristupujeme aj my a aj cez internet dokážeme mnohokrát viac, ako pri stretnutí na pobočke. Už 600.000 klientov z Českej republiky patrí do našej rodiny a tieto skúsenosti nám pomáhajú neustále sa zlepšovať.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.

Povinné zmluvné poistenie alebo havarijné poistenie?

Je dobré si urobiť v názvoch poriadok
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Pretože pri dojednaní poistenia cez internet, takzvaným dištančným spôsobom podľa par. 1820 a ďalej občianskeho zákonníka, platia iné pravidlá. Ak zaplatíte poistenie dojednané cez internet po splatnosti, napríklad len o deň, zmluva zo zákona nevznikne a vy tým pádom nie ste poistenie.
S Klik.sk samozrejme áno! Šetríme vám čas a peniaze, preto po vás nechceme, aby ste museli čokoľvek podpisovať, chodiť na poštu a posielať späť, pretože aj poistnú zmluvu je možné uzavrieť takzvane na diaľku.
Poistenie je platné od dátumu, ktoré je v poistnej zmluve uvedené ako začiatok poistenia. V prípade uzavretia povinného zmluvného poistenia online je zmluva aktivovaná uhradením poistného v splatnosti. Nie je nutné ju podpisovať ani zasielať späť.
Ponúkať poistenie môžu iba subjekty, ktoré majú licenciu Českej národnej banky, preukážu pri skúškach odbornú spôsobilosť a majú poistenie zodpovednosti v minimálnej výške 1.5 mil. eur. Verte nám, že splniť všetky kroky nie je nič ľahké a naraziť na internete na podvodnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá poistením, je takmer nemožné.

Prečo by som si mal zariadiť poistku online?

Pretože sa jedná o najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob
Poistná zmluva sa môže dojednať bez ŠPZ aj čísla technického preukazu, ale je potrebné tieto údaje následne doložiť. Pre dojednanie poistenia v tomto prípade je najdôležitejší VIN kód (výrobné identifikačné číslo vozidla), ktorý je uvedený na zelenej karte namiesto ŠPZ a ktorý stačí na dojednanie povinného zmluvného poistenia. Po vydaní technického preukazu a ŠPZ na registri vozidiel je potrebné chýbajúce údaje nahlásiť poisťovni, ktorá následne vystaví novú zelenú kartu s platnou registračnou značkou.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Termín podpoistenia sa používa v kontexte akéhokoľvek škodového poistenia, najčastejšie poistenie domácnosti, nehnuteľnosti či áut a zjednodušene povedané označuje stav, kedy je poistná čiastka v čase poistnej udalosti nižšia, než poistná hodnota poisteného majetku.
Na rozdiel od podpoistenia, ktoré sa najčastejšie vyskytuje pri poistení majetku, sa prepoistenie objavuje najviac v kontexte havarijného poistenia automobilov. Pri podpoistení je poistná čiastka nižšia ako poistná hodnota. Pri prepoistení je tomu naopak, poistná čiastka je vyššia ako poistná hodnota, teda čiastka na ktorú je automobil poistený je vyššia ako skutočná hodnota vozidla.
Drvivú väčšinu. Občas sa však môže objaviť značka vozidla, na ktorú sú krátke aj samotné poisťovne. Ide napríklad o značky, ktoré nie sú predávané štandardne na európskom trhu alebo vozidlá, ktorých cena je natoľko vysoká, že nemožno vytvoriť povinné či havarijné poistenie štandardnou cestou. V takom prípade je nutná individuálna ponuka priamo od vybranej poisťovne.
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.

Na Klik.sk vieme všetky známe pripoistenia

A možno aj také, ktoré ani nepoznáte
Jednoduchá odpoveď - všetky pripoistenia, ktoré sú štandardne ponúkané poisťovňami.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného ručenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Bohužiaľ, neponúkame. V tomto prípade ale pracujeme na tom, aby sme v dohľadnej dobe motorky poisťovali.

Najčastejšie otázky a odpovede - povinné zmluvné poistenie

Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie je zodpovedané, budeme radi za odoslanie vášho dotazu na info@klik.sk.