Výber povinného zmluvného poistenia je ľahký. Toto je najdôležitejšie

Povinné zmluvné poistenie alebo zákonné poistenie vozidiel je poistenie, ktoré musí mať každý majiteľ alebo prevádzkovateľ vozidla. Výber povinného zmluvného poistenia záleží na tom, čomu dávate prednosť. Či najnižšej cene alebo produktu, ktorý vám prinesie ďalšie benefity.

Čo je limit poistného plnenia?

Limit poistného plnenia je maximálna čiastka, ktorú poisťovňa zaplatí za vami spôsobenú škodu. Minimálny limit stanovený zákonom je 1,4 milióna eur. Všetky poisťovne ponúkajú možnosť vyššieho limitu, väčšinou 2,8 alebo 4 miliónov EUR. Samozrejme čím nižší limit, tým nižšia cena povinného zmluvného poistenia. Dávajte pri výbere dobrý pozor. Limit 1,4 milióna sa bežnému človeku môže zdať ako dostatočný, ale v určitých situáciách stačiť skutočne nemusí.

Zvolené pripoistenia. Čo si pod nimi predstaviť?

K základnému povinnému zmluvnému poisteniu si môžete zvoliť celý rad pripoistení, napríklad pripoistenie skiel alebo úrazové poistenie vodiča. Zvoľte si tie, ktoré budete potrebovať. Ak bývate v blízkosti lesa, respektíve pokiaľ vaše cesty často vedú cestou, kde vás môže zaskočiť divoké zviera, určite si pripoistite stret so zverou (už v rámci havarijného poistenia). Niekomu inému sa potom pre zmenu môžu hodiť rozšírené asistenčné služby – napríklad v prípade, ak cestujete často ďaleko od domova.

Frekvencia platenia u povinného zmluvného poistenia

Frekvenciu je možné voliť medzi ročnou, polročnou a štvrťročnou. Za ročnú platbu väčšinou dostanete zľavu, avšak pochopiteľne ide o jednorazovú platbu, ktorá môže negatívne ovplyvniť rozpočet v danom mesiaci.

Čo sú bonusové mesiace?

Bonusy sa počítajú podľa toho, ako dlho ste poistený a či ste spôsobili nejaké nehody, sú teda zásadným údajom pre dosiahnutie zliav. My vám ich overíme zadarmo. Čo je dôležité - bonusy je možné previesť z jednej poistky na druhú. Na výpočet bonusov je nutné vaše rodné číslo, pretože sú overované podľa tohto osobného údaja v Slovenskej kancelárii poisťovateľov.

Asistenčné služby

Asistenčné služby sú v mnohých prípadoch už súčasťou základnej verzie povinného zmluvného poistenia, ale je dobré si zistiť ich rozsah. Pokiaľ cestujete často ďaleko od domova, je určite dobré zamyslieť sa nad rozšírením základného nastavenia poistky.

Ku každej poistke je nutné pristupovať individuálne a povedať si, čo skutočne potrebujete a čo je naopak zbytočné. Poistky, ktoré sú k získaniu najčastejšie, väčšinou nedokážu presne reflektovať vaše potreby. U nás na Klik.sk ku každej poistke individuálne pristupujeme a vďaka tomu sme schopní ponúknuť vám taký produkt, ktorý nielenže uľaví vašej peňaženke, ale navyše obsahuje všetko nevyhnutné, čo je pre vás dôležité. Pre viac informácií nás môžete jednoducho kontaktovať na emaile info@klik.sk alebo nám zavolať.

Mohlo by vás zaujímať

auto-s-privesom
Keď je reč o PZP, väčšina z nás si v mysli automaticky vybaví auto, prípadne motorku. Ale existuje celý rad ďalších vozidiel, ktoré tiež musia byť poistené. Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poisteni...
zena-na-elektrickej-kolobezke
Áno, je to pravda. Elektrické kolobežky budú musieť mať povinné zmluvné poistenie. Túto povinnosť zavádza smernica Európskeho parlamentu. V tomto článku vám priblížime všetko, čo by ste o tejto zmene ...
vodic-pouziva-navigaciu
Mnohí vodiči si bez navigačných aplikácií už nevedia predstaviť život. Preto je veľmi dobrou správou to, že vývojári nespia a stále pracujú na vylepšovaní jednotlivých navigácií a pridávaní nových fun...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.