Výber povinného zmluvného poistenia je ľahký. Toto je najdôležitejšie

Povinné zmluvné poistenie alebo zákonné poistenie vozidiel je poistenie, ktoré musí mať každý majiteľ alebo prevádzkovateľ vozidla. Výber povinného zmluvného poistenia záleží na tom, čomu dávate prednosť. Či najnižšej cene alebo produktu, ktorý vám prinesie ďalšie benefity.

Čo je limit poistného plnenia?

Limit poistného plnenia je maximálna čiastka, ktorú poisťovňa zaplatí za vami spôsobenú škodu. Minimálny limit stanovený zákonom je 1,4 milióna eur. Všetky poisťovne ponúkajú možnosť vyššieho limitu, väčšinou 2,8 alebo 4 miliónov EUR. Samozrejme čím nižší limit, tým nižšia cena povinného zmluvného poistenia. Dávajte pri výbere dobrý pozor. Limit 1,4 milióna sa bežnému človeku môže zdať ako dostatočný, ale v určitých situáciách stačiť skutočne nemusí.

Zvolené pripoistenia. Čo si pod nimi predstaviť?

K základnému povinnému zmluvnému poisteniu si môžete zvoliť celý rad pripoistení, napríklad pripoistenie skiel alebo úrazové poistenie vodiča. Zvoľte si tie, ktoré budete potrebovať. Ak bývate v blízkosti lesa, respektíve pokiaľ vaše cesty často vedú cestou, kde vás môže zaskočiť divoké zviera, určite si pripoistite stret so zverou (už v rámci havarijného poistenia). Niekomu inému sa potom pre zmenu môžu hodiť rozšírené asistenčné služby – napríklad v prípade, ak cestujete často ďaleko od domova.

Frekvencia platenia u povinného zmluvného poistenia

Frekvenciu je možné voliť medzi ročnou, polročnou a štvrťročnou. Za ročnú platbu väčšinou dostanete zľavu, avšak pochopiteľne ide o jednorazovú platbu, ktorá môže negatívne ovplyvniť rozpočet v danom mesiaci.

Čo sú bonusové mesiace?

Bonusy sa počítajú podľa toho, ako dlho ste poistený a či ste spôsobili nejaké nehody, sú teda zásadným údajom pre dosiahnutie zliav. My vám ich overíme zadarmo. Čo je dôležité - bonusy je možné previesť z jednej poistky na druhú. Na výpočet bonusov je nutné vaše rodné číslo, pretože sú overované podľa tohto osobného údaja v Slovenskej kancelárii poisťovateľov.

Asistenčné služby

Asistenčné služby sú v mnohých prípadoch už súčasťou základnej verzie povinného zmluvného poistenia, ale je dobré si zistiť ich rozsah. Pokiaľ cestujete často ďaleko od domova, je určite dobré zamyslieť sa nad rozšírením základného nastavenia poistky.

Ku každej poistke je nutné pristupovať individuálne a povedať si, čo skutočne potrebujete a čo je naopak zbytočné. Poistky, ktoré sú k získaniu najčastejšie, väčšinou nedokážu presne reflektovať vaše potreby. U nás na Klik.sk ku každej poistke individuálne pristupujeme a vďaka tomu sme schopní ponúknuť vám taký produkt, ktorý nielenže uľaví vašej peňaženke, ale navyše obsahuje všetko nevyhnutné, čo je pre vás dôležité. Pre viac informácií nás môžete jednoducho kontaktovať na emaile info@klik.sk alebo nám zavolať.

Mohlo by vás zaujímať

Klik.sk Vám predstavuje novú rubriku plnú zaujímavostí, noviniek a článkov nielen z automobilového sveta! Hľadáte zaujímavé články, z ktorých sa dozviete veľa informácií? Prosím, tu ich nájdete. Pokra...
Na porovnanie povinného zmluvného poistenia vám stačí počítač alebo telefón a 5 minút vášho času. Na jednoduchej kalkulačke si môžete sami z pohodlia domova obratom porovnať aktuálne ceny povinného zm...
Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie ...
Klik.sk je najspoľahlivejší porovnávač poistenia automobilov na slovenskom trhu. Spolupracujeme so všetkými dôležitými poisťovňami, vďaka čomu sme schopní nielen porovnať jednotlivé ponuky, ale taktie...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.