Poistenie majetku vás podrží aj pomocou asistenčných služieb

Každému z nás by sa hodilo poznať niekoho, kto je vždy pripravený nám pomôcť. Keď si dojednáte poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, v niektorých poisťovniach takúto vymoženosť získate. Hovoríme o asistenčných službách, ktoré vám môžu pomôcť pri rôznych problémoch alebo nepríjemnostiach.

Rozsah asistenčných služieb v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti

Určite vás zaujíma, s čím všetkým vám vaša poisťovňa pomôže. Hoci sa formy pomoci a podpory líšia medzi jednotlivými poisťovňami, najčastejšie poskytujú nasledujúce služby:

· pomoc a poradenstvo pri poistnej udalosti,

· zabezpečenie upratania či vyčistenia miesta poistnej udalosti,

· sprostredkovanie odborníka pri poruche napr. plynového kotla, práčky, chladničky a pod.,

· privolanie zámočníka pri vymknutí,

· zriadenie prevozu a náhradného ubytovania v prípade, že sa následkom poistnej udalosti stal dom či byt neobývateľný,

· zabezpečenie dezinfekcie alebo deratizácie,

· poskytnutie poradenstva z oblasti práva, techniky, architektúry a pod..

Vzhľadom na to, že každá poisťovňa nastavuje rozsah asistenčných služieb podľa svojej vlastnej politiky, môžete sa stretnúť s rôznymi rozsahmi poskytovanej pomoci. Tiež je dobré pamätať na to, že vyššie balíky poistenia majetku spravidla zahŕňaniu aj rozsiahlejšie asistenčné služby. Preto odporúčame, aby ste sa pri uzatvorení poistenia oboznámili aj náplňou asistenčných služieb, ktoré zahŕňa vami vybraná ponuka.

Je pomoc od asistenčných služieb zadarmo?

Ako ste si mohli všimnúť, vaša poisťovňa vám môže zabezpečiť alebo sprostredkovať služby od rôznych odborníkov alebo profesionálov. Je dobré myslieť na to, že niektoré formy pomoci poskytuje poisťovňa sprostredkovane cez externé spoločnosti. Ak využijete ich služby, spravidla ich budete musieť aj uhradiť. Vaša poisťovňa bude v takom prípade vystupovať ako sprostredkovateľ, teda zabezpečí kontaktovanie odborníka a dohodne sa s ním na ďalšom postupe. Ten vám následne poskytne konkrétnu službu, ktorej využitie budete musieť zaplatiť. Výhodou je teda to, že nebudete musieť hľadať kontakty napríklad na inštalatéra, opravára umývačky riadu či elektrikára. Ako iste viete, títo ľudia sú veľmi vyťažení a môže byť problém sa s nimi skontaktovať. Preto určite mnohých poteší, že tento proces nemusia absolvovať, ale vybaví to za nich asistenčná služba.

Chráňte svoje bývanie najlepšie, ako sa dá

Po prečítaní tohto článku máte ďalší dôvod na to, aby ste dojednali poistenie majetku. Nielen, že vďaka nemu bude vaše bývanie spoľahlivo chránené, ale môžete získať aj nárok na pomoc a odporu od vašej poisťovne prostredníctvom asistenčných služieb. V prípade poistnej udalosti, poruchy či inej nepríjemnosti na vzniknutú situáciu nebudete sami.

Ak sa pýtate, kde si môžete uzatvoriť poistenie nehnuteľnosti a domácnosti za najlepšiu cenu, nemusíte chodiť ďaleko. Vlastne nemusíte ani vstať zo stoličky. Stačí vyskúšať našu online kalkulačku poistenia majetku. Zadajte potrebné údaje, porovnajte si ponuky a zaručene si vyberie takú, ktorá najviac zodpovedá vašim preferenciám. Dojednanie poistenia bytu, domu a domácnosti je kompletne online, naozaj všetko zvládnete priamo z vášho gauča. Po uzatvorení poistky stačí uhradiť poistné a na e-mail vám príde poistná zmluva a všetky ostatné potrebné dokumenty. Nezabudnite si poznačiť číslo na asistenčnú službu vašej poisťovne a v prípade poruchy či iného problému budete vedieť na koho sa obrátiť.

Najnovšie články na Klik.sk

vodic-pouziva-navigaciu
Mnohí vodiči si bez navigačných aplikácií už nevedia predstaviť život. Preto je veľmi dobrou správou to, že vývojári nespia a stále pracujú na vylepšovaní jednotlivých navigácií a pridávaní nových fun...
zatopene-auto
Extrémne výkyvy počasia sú čoraz častejšie aj na území Slovenska a nemôžeme tomu nijako zabrániť. Vyčíňanie prírodných živlov je nebezpečné nielen pre človeka, ale môže zanechať veľké poškodenia aj na...
lyžiari - Kronplatz
Chcete túto zimu zažiť naozaj dobrú lyžovačku? Vybrali sme pre vás 5 kvalitných miest na lyžovanie, ktoré určite nesklamú ani náročných milovníkov zimných športov.1.   Chamonix - FrancúzskoVýhľad na M...
zena-s-lyzami
Tí, ktorí plánujú zimnú dovolenku stráviť na lyžiach, majú na výber z dvoch možností. Buď vezmú svoj vlastný lyžiarsky výstroj, alebo si ho požičajú. V oboch prípadoch však môže prísť ku krádeži alebo...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.