Celoročné cestovné poistenie: Prečo sa oplatí?

Cestovanie do zahraničia bez cestovného poistenia je zbytočné riziko. To by mal vedieť každý cestovateľ, bez ohľadu na to, či za hranice našej krajiny putuje pravidelne, alebo len raz za čas. Tiež sa oplatí vedieť, že nie je potrebné uzatvárať poistenie do zahraničia pred každým vycestovaním. Dá sa dojednať aj celoročné cestovné poistenie, ktoré je platné, ako už názov napovedá, celý rok.

Kto by mal mať celoročné cestovné poistenie?

Zvážiť by ho mali tí, ktorí:

· pravidelne cestujú do zahraničia na dovolenky, výlety a pod.,

· často absolvujú zahraničné pracovné cesty,

· študenti na zahraničnom študijnom pobyte,

· pracujú v zahraničí (au-pair, pracovný pobyt a pod.).

Typy celoročného poistenia do zahraničia

Na výber sú rôzne varianty celoročného cestovného poistenia. Dôležitá je frekvencia vycestovania za hranice, teda či do zahraničia cestujete viackrát za rok a na ako dlho.

Celoročné cestovné poistenie s viacnásobným výjazdom

Je vhodné pre tých, ktorí do zahraničia cestujú viackrát za rok na kratšiu dobu, napríklad na dovolenku, výlety, poznávacie pobyty a pod.. Vo väčšine poisťovní je maximálna dĺžka jedného pobytu určená na 90 dní. Niektorí poisťovatelia však majú limit nastavený na 45 alebo 30 dní.

Celoročné cestovné poistenie bez návratu počas roka

Odporúča sa pre tých, ktorí v zahraničí plánujú stráviť celý rok bez toho, aby sa počas tejto doby vrátili na Slovensko. Môžu to byť napríklad študenti na zahraničnom študijnom pobyte a pod..

Viacročné celoročné cestovné poistenie

V prípade tohto variantu je poistná doba zvyčajne stanovená na 1 rok, pričom sa poistenie automaticky obnovuje. Maximálna poistná doba môže byť určená maximálne na 5 rokov. Dá sa dojednať pre jednotlivcov aj pre rodinu, teda v individuálnom alebo rodinnom variante.

Celoročné cestovné poistenie do hôr

Je určené pre tých klientov, ktorí pravidelne vykonávajú rôzne horské športy (napr. zjazdové lyžovanie) alebo pešiu turistiku.

Rozsah celoročného cestovného poistenia

Tento typ poistenia do zahraničia je možné dojednať v rovnakom rozsahu ako jednorazové cestovné poistenie. Môže teda kryť nielen liečebné náklady, ale aj ostatné riziká. Je na vašom rozhodnutí, čo všetko chcete mať vo vašej poistke zahrnuté. Pri dojednaní jednorazového cestovného poistenia môžete jeho rozsah určiť podľa charakteru cesty, napr. ak idete na dovolenku k moru, nemusíte mať krytý zásah horskej služby. V prípade celoročného poistenia sa oplatí mať komplexné krytie, pretože nemusíte s istotou vedieť povedať, aké riziká určite chcete mať kryté počas celého roka a ktoré nie. Komplexné celoročné cestovné poistenie vám poskytne istotu, že máte k dispozícií kvalitnú poistnú ochranu počas celého roka aj v prípade rôznych nečakaných zmien vo vašich plánoch. Napríklad pri uzatvorení poistenia neplánujete žiadny pobyt na horách, ale počas roka sa vám naskytne možnosť ísť na lyžovačku do Álp.

Ako nájdem najlacnejšie celoročné poistenie do zahraničia?

Veľmi jednoducho. Využite našu online kalkulačku cestovného poistenia a hneď na začiatku formulára označte, že máte záujem o celoročný variant. Potom stačí vyplniť potrebné údaje, zvoliť riziká, ktorá majú byť v poistke zahrnuté a prejsť na porovnanie cien. Na zobrazenom prehľade uvidíte rôzne dostupné ponuky, z ktorých si určite vyberie bežný, ale aj náročnejší cestovateľ. Potom stačí prejsť na ďalší krok, ktorým je doplnenie údajov a uzatvorenie zmluvy. Posledným krokom je zaplatenie poistného a to je všetko. Na e-mail vám bude doručená poistná zmluva a tiež kontakt na asistenčnú službu vašej poisťovne, ktorý si určite poznačte. Potom sa môžete ísť zbaliť a vyraziť.

Najnovšie články na blogu Klik.sk

Vyzerá to tak, že slovenskí vodiči už na nový typ diaľničnej známky nebudú čakať veľmi dlho. Známy je termín, od ktorého bude dostupná a tiež aj jej plánovaná cena.V súčasnosti si motoristi na Slovens...
dievca-so-zablatenymi-topankami
Nehody sa stávajú rôzne. Aj také, pri ktorých nechtiac niekomu spôsobíte škodu alebo zranenie. Správne poistenie vám zaistí, že výdavky spojené s takýmito nepríjemnosťami zaplatí vaša poisťovňa. V tom...
zena-sa-bali-na-dovolenku
Unikátny koncept prenajímania ubytovania cez webovú službu zvanú Airbnb sa veľmi rýchlo stal fenoménom. Túto platformu v súčasnosti využívajú  milióny ľudí a nedajú na ňu dopustiť. Airbnb je v porovna...
zena-s-kufrom-na-letisku
Trend sólo cestovania je tu už nejaký rok a nikam neodchádza. Skôr práve naopak, získava si čoraz viac priaznivcov. Ak nad ním uvažujete aj vy, mali by ste poznať základné zásady, ako cestovať bezpečn...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.