Asistenčné služby v rámci cestovného poistenia

Ako by sa vám páčilo mať priateľa na telefóne, ktorý by vám na dovolenke vedel poradiť pri rôznych nepríjemnostiach? Keď si uzatvoríte cestovné poistenie, vaša poisťovňa takýmto priateľom môže byť.

Asistenčné služby v rámci poistenia na dovolenku vedia pomôcť viac, než si myslíte. Sú dostupné 24 hodín denne 7 dní v týždni, teda nonstop. Dokážu pre klientov zabezpečiť napríklad:

· poradenstvo a asistenciu v prípade poistnej udalosti (napr. pri úraze, ochorení, strate batožiny),

· prekladateľské a tlmočnícke služby pri styku so zahraničnou políciou, úradmi a inými inštitúciami,

· poskytnúť kontakty na veľvyslanectvá, zdravotnícke zariadenia a pod.,

· zariadiť repatriáciu, teda prevoz späť na Slovensko,

· poskytnúť informácie o mýtach, situácii na hraničných prechodoch a pod..

Pozor na rozsah asistenčných služieb

Vyššie sme vám vymenovali základné druhy asistencie a podpory, ktorú vedia asistenčné služby poskytnúť. Pamätajte však na to, že každá poisťovňa nastavuje rozsah týchto služieb podľa seba a tiež ich upravuje aj v rámci jednotlivých poistných balíkov. Preto si pri výbere poistenia preštudujte v poistných podmienkach aj časť o asistenčných službách. Vyššie balíky spravidla obsahujú asistenčné služby vo väčšom rozsahu.

Možnosti, ako vám asistenčné služby môžu pomôcť, sú zostavené podľa toho, aké pripoistenia máte vo vašom cestovnom poistení zahrnuté. Napríklad, ak ste si pripoistili aj technickú pomoc k vozidlu, asistenčné služby vám budú vedieť zabezpečiť servis pre váš automobil v prípade poruchy či inej nepríjemnosti. Stať sa môže napríklad aj to, že sa vaša batožina stratí alebo ju niekto ukradne, ale pripoistenie batožiny ste si neuzatvorili. V takom prípade majú asistenčné služby obmedzené právomoci v tom, ako vám môžu s takýmto problémom pomôcť.

Nezabudnite na pripoistenia v rámci poistenia do zahraničia

Preto upozorňujeme na to, že pri výbere poistenia vždy dobre zvážte, aké pripoistenia chcete mať vo vašom poistení do zahraničia zahrnuté. Základom každej cestovnej poistky je krytie liečebných nákladov pri úraze alebo ochorení. Ale netreba zabudnúť na to, že prostredníctvom doplnkových poistení môžete byť krytý aj v prípade, keď spôsobíte škodu na cudzom majetku, poškodí sa vaša batožina alebo budete musieť stornovať zaplatený zájazd, ubytovanie či letenky. Pri rozhodovaní vám môžu pomôcť aj tieto tipy, ako si vybrať ideálne cestovné poistenie.

Naša kalkulačka poistenia na dovolenku vám je k dispozícii nonstop. Do zahraničia sa tak viete poistiť kedykoľvek a kdekoľvek, aj na poslednú chvíľu predtým, než vyrazíte. Ak sa rozhodnete zostať na Slovensku a vyraziť do hôr, nezabudnite na poistenie na hory, ktoré si tiež môžete uzatvoriť kompletne online. Nestrácajte čas chodením do pobočiek poisťovní a nemíňajte peniaze na nevýhodné ponuky. S nami sa zaručene poistíte rýchlo a výhodne.

Najnovšie články na Klik.sk

pes-a-sedacka
Každý, kto má doma psa, mačku či iné domáce zviera vie, čoho sú títo chlpatí členovia domácnosti schopní. Môžu poškodiť napríklad nábytok, prehryznúť káble alebo sa vymočiť na podlahu. Niektorí, najmä...
dvaja muzi si podavaju ruky
Spoločnosti Netrisk Group a Bauer Media Group oznámili dohodu o spojení svojich aktivít v oblasti porovnávania poistenia cez internet až v šiestich krajinách. Čo táto zmena prinesie? Výsledkom spojeni...
zaplaveny doma
Téma poistenia majetku nepatrí medzi tie najzáživnejšie. Nie každý jej venuje náležitú pozornosť a preto sa často stáva, že ľudia pri poisťovní svojho majetku zistia, že nevedia, aký je rozdiel medzi ...
rozbite celne sklo
 Či už jazdíte na veľkom SUV, športovom aute alebo malom hatchbacku, musíte ho mať poistené. Povinné zmluvné poistenie dnes nezahŕňa iba krytie zodpovednosti za škodu, ale môže chrániť vaše auto aj v ...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.