PZP si môžete uzatvoriť bez zbytočného papierovania

V priebehu 15- tich minút môže byť Vaše auto poistené a môžete jazdiť. Šetríme Vám čas a peniaze, preto od Vás nechceme, aby ste museli čokoľvek podpisovať, chodiť na poštu a posielať späť, keďže poistnú zmluvu je možné uzatvoriť aj online alebo telefonicky (tzv. na diaľku). Túto možnosť upravuje § 792 ods. 2 Občianskeho zákonníka spolu so zákonom č. 266/2005 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri finančných službách na diaľku a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Návrh poistnej zmluvy je akceptovaný zaplatením poistného a poistenie je platné od dátumu začiatku poistenia uvedeného na návrhu poistnej zmluvy. Pokiaľ platba príde čo i len deň po splatnosti, zmluva zo zákona nevznikne a nie je možné ju uzavrieť spätne.

Pri uzatváraní poistenia online:

Zadajte údaje o Vás a o Vašom vozidle v Kalkulačke PZP.

Zobrazia sa Vám ponuky jednotlivých poisťovní. Vyberte si tú, ktorá Vám vyhovuje najviac. Ak potrebujete poradiť s výberom, kontaktujte nás telefonicky a náš pracovník Vás podrobne informuje o jednotlivých ponukách.

Po výbere konkrétnej ponuky vyplňte vo formulári na obrazovke údaje potrebné pre uzatvorenie návrhu poistnej zmluvy.

Po uzatvorení návrhu poistnej zmluvy Vám pošleme na Vašu e-mailovú adresu Návrh poistnej zmluvy, dočasnú Bielu kartu, platobné údaje a ďalšie prílohy k poistnej zmluve.

Po doručení návrhu zmluvy:

Skontrolujte správnosť údajov uvedených na návrhu zmluvy.

Máte k dispozícii na preštudovanie všeobecné poistné podmienky a ďalšie prílohy návrhu zmluvy.

Zaplaťte poistné v lehote v splatnosti. Pozor pri platbe poštovým peňažným poukazom, platba môže trvať 2 až 3 pracovné dni.

Návrh zmluvy nemusíte podpisovať, ani k nám posielať späť. Poistenie vzniká zaplatením poistného v lehote splatnosti, ktorá je uvedená na návrhu zmluvy.

Nezabudnite vypovedať súčasnú poistnú zmluvu, ak je stále platná.

Ak máte akékoľvek nejasnosti, zavolajte nám na telefónne číslo uvedené na našich stránkach.

Po zaplatení poistného Vám poisťovňa pošle poštou Bielu a Zelenú kartu platnú na celé poistné obdobie.

Dojednajte si PZP online a určite ušetríte!

Povinné zmluvné poistenie musí mať zo zákona každé vozidlo, ktoré je prevádzkované na pozemnej komunikácii. Každý, kto chce svoje auto používať na jazdenie po cestách, je povinný mať uzatvorenú túto p...
Povinné zmluvné poistenie alebo zákonné poistenie vozidiel je poistenie, ktoré musí mať každý majiteľ alebo prevádzkovateľ vozidla. Výber povinného zmluvného poistenia záleží na tom, čomu dávate predn...
Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie ...
Klik.sk Vám predstavuje novú rubriku plnú zaujímavostí, noviniek a článkov nielen z automobilového sveta! Hľadáte zaujímavé články, z ktorých sa dozviete veľa informácií? Prosím, tu ich nájdete. Pokra...
agent
agent

Spočítajte si,
koľko ušetríte vy!

Porovnávame ponuky všetkých veľkých poisťovní.