agent
agent

Porovnanie havarijného poistenia na Klik.sk

Nájdeme Vám najvýhodnejšiu havarijnú poistku. Za pár sekúnd.
Porovnávame všetky veľké poisťovne
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Komunalna
Uniqa
Union
Generali

Ušetrite s Klik.sk

Naša misia je ušetriť vám peniaze! Prečo práve my?
target
Priamo vám na mieru
Každá ponuka je individuálne posudzovaná podľa vami zadaných parametrov pre výber optimálneho riešenia.
coins
Cenovo najlepšie ponuky
Našim poslaním je ušetriť vám peniaze. Na poistení s nami môže každý ušetriť desiatky/stovky eur.
bulleted-list
Postaráme sa o vás
Máte akúkoľvek otázku? Na všetko vám radi odpovedia profesionáli a vyškolení odborníci, ktorí presne vedia, o čom hovoria.
user-security
Na vašej strane
Klient je pre nás na prvom mieste. Všetky vaše dáta sú u nás v úplnom bezpečí. Za to vám ručíme.

offers

Najlepšie ponuky už za 1 minútu

Na Klik.sk je porovnanie a ušetrenie výnimočne jednoduché
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajov
Zadanie je záležitosťou niekoľkých málo sekúnd. Na výpočet sú potrebné len najnutnejšie údaje a všetky dáta sú u nás starostlivo chránené.
2
Porovnáme pre vás ponuky
Spočítame pre vás ponuky od jednotlivých subjektov a v prehľadnej tabuľke ihneď uvidíte, či a koľko ušetríte.
3
Rozhodnutie je iba na vás
Rozhodnete vybrať si ponuku, ktorá Vám vyhovuje? Finálne rozhodnutie necháme na vás samotných.

Chcete o havarijnom poistení vedieť viac?

Havarijné poistenie je poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom aute. Ak niekto spôsobí škodu vám, bude vám škoda vyplatená z povinného zmluvného poistenia toho, kto škodu...
Aké sú možnosti spoluúčasti pri havarijnom poistení? Spoluúčasť sa líši podľa poisťovne a podľa variantu, ktorý si zvolíte. Niektoré poisťovne ponúkajú aj variantu bez spoluúčasti. Typická spoluúčasť ...
Havarijné poistenie je také poistenie motorových vozidiel, ktoré slúži na krytie škôd na vlastnom vozidle. Jednoducho povedané - ak je vám spôsobená škoda, zaplatí sa z povinného zmluvného poistenia t...
Nič pred vami neschovávame a chceme byť maximálne transparentní, na Klik.sk preto nájdete odpovede na väčšinu otázok týkajúcich sa poistenia. Pokiaľ napriek tomu nepoznáte odpoveď na niečo, čo tu nie ...

Najčastejšie otázky

Aby bolo všetko jasné, nemáme čo skrývať
Ako je zrejmé už z názvu, povinné zmluvné poistenie je skutočne povinná poistka k vášmu autu. Jednoducho povedané, pokiaľ spôsobíte svojim vozidlom škodu niekomu inému, z tejto poistky sa poškodenej osobe preplatia náklady, ktoré vznikli. Havarijné poistenie je dobrovoľné a v prípade nehody sú peniaze vyplácané vám aj napriek skutočnosti, že ste vinníkom celej situácie.
Zmluvu s existujúcou poisťovňou môžete vypovedať a poistku si zmeniť tak, aby Vám vyhovovala. Pozor však na to, že nie vždy je možné zmluvu s existujúcou poisťovňou vypovedať - štandardne sa totiž výpoveď posiela a zo strany poisťovne prijíma na konci poistného obdobia.
Zelenú kartu odosielame ihneď po dojednaní elektronicky. U väčšiny poisťovní je zelená karta vystavovaná na rok, niektoré poisťovne však najskôr zasielajú tzv. dočasnú zelenú kartu (2 mesiace, mesiac...). Pri dočasných zelených kartách je po pripísaní platby zaslaná ročná zelená karta predovšetkým v elektronickej podobe. Na základe európskej medzinárodnej dohody je teraz tento doklad vydávaný v čiernobielej podobe, kartu si tak môžete vytlačiť sami na biely papier. Ak nie je poistné zaplatené v splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrov je veľa – aké auto riadite, aký je váš vek, z akej ste obce... Do úvahy poisťovňa berie napríklad aj bonusové mesiace, druh paliva alebo napríklad počet sedadiel vo vozidle. Preto je cena povinného ručenia vždy individuálna a ovplyvňuje ju mnoho parametrov.
Nie. Sme porovnávač poistenia. Pokiaľ si na porovnávači tovaru vyberiete napríklad počítač, tiež neuzatvárate obchodnú dohodu s porovnávačom, ale priamo s e-shopom, kde ste si tovar reálne zakúpili.
Ďalšie otázky a odpovede

Recenzie zákazníkov

Čo o nás hovoria
100% spokojnosť, profi jednanie, ochota, ústretovosť, odbornosť. Odporúčam.
Eva S.
Výber poisťovne na povinné zmluvné poistenie, profesionálny prístup a príjemné jednanie.
Blanka S.
Ak sa môžem vyjadriť neformálne, starajú sa o mňa ako o vlastného :)
Petr D.

Porovnanie havarijného poistenia na Klik.sk

Nemusíte nikam chodiť, stačí vám zadať pár údajov o vás a vašom vozidle do kalkulačky havarijného poistenia. Čo je to vôbec havarijné poistenie a akým spôsobom sa líši od povinného zmluvného poistenia? Jednak, povinné zmluvné poistenie je, ako už názov napovedá, poistenie povinné. Bez neho autom nemôžete na žiadnu verejnú komunikáciu. Havarijné poistenie je dobrovoľné, ak budete mať napríklad nehodu, ktorú spôsobíte, potom z vášho povinného zmluvného poistenia dôjde k preplateniu škôd, ktoré spôsobíte niekomu inému. Ale čo v tom prípade vaše auto? Za normálnej situácie nič nedostanete – výnimku tvoria práve tí, ktorí majú dohodnuté havarijné poistenie. Tým sa totiž následne peniaze preplatia práve z tejto poistky.

Pri porovnaní havarijného poistenia nezabudnite na pár vecí

Pozrite sa na zvolenú spoluúčasť. Výška spoluúčasti výrazne ovplyvňuje cenu a pri porovnaní by ste mali porovnávať poistky s rovnakou alebo minimálne obdobnou spoluúčasťou. Skontrolujte riziká, proti ktorým ste krytí. Rôzne poistky obsahujú krytie rôznych rizík. Toto je druhý dôležitý faktor pri porovnaní havarijného poistenia. Overte rozsah asistenčných služieb. Rozsah a limity asistenčných služieb sa môžu líšiť a ak je to pre vás dôležité, presvedčte sa, že u vami vybranej poistky vyhovujú. Pozrite sa na frekvenciu platenia. Ročná frekvencia platenia je väčšinou lacnejšie, štvrťročné drahšie. Máte prevedené bonusy z povinného zmluvného poistenia? Väčšina poisťovní umožňuje prevod bonusových mesiacov z povinného zmluvného poistenia na havarijné poistenie.

Ak máte skontrolované - skvele. Ešte sa zamyslite, aké presne pripoistenie k havarijnému poisteniu budete potrebovať. Najjednoduchším, ale aj najdrahším variantom je havarijné poistenie all-risk - teda "všetko v jednom". Táto varianta je bez kompromisov. Pokiaľ však predsa len aj pri havarijnej poistke chcete ušetriť, porovnajte si jednotlivé pripoistenia. Je pre vás dôležité mať poistenie stretu sa zverí? Ochranu pred živlami? Alebo sa obávate krádeže vozidla? Na všetky otázky vám dáme odpoveď. Zavolajte nám na číslo 0850 777 770, prípadne napíšte email na adresu info@klik.sk a my urobíme maximum pre vašu spokojnosť.

Chcem sa dozvedieť viac informácií

Navštívte stránku s častými otázkami, na ktoré nájdete ďalšie bližšie informácie o povinnom zmluvnom poistení. Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach - Facebooku, Instagrame či Twitteri, kde vás priebežne informujeme o novinkách, zaujímavostiach a tipoch nielen z oblasti povinného zmluvného poistenia. Prípadne môžete využiť aj našu blogovú časť na webe.

Preferujete telefonický kontakt?

Radi s vami prejdeme všetky možnosti cez telefón a navrhneme tie najlepšie riešenia.
+421
Alebo nám zavolajte, kedy sa Vám to hodí.